Не включається ноутбук

admin Статті про hardware

Не включається ноутбук: що робитиЗ ноутбуками виникають найрізноманітніші проблеми, аж до того, що вони не включаються. Є дуже багато причин, по яких не включається ноутбук. Що робити вам в цьому випадку?

Не включається ноутбук: що робити

Для початку давайте розберемося, що саме ви маєте на увазі під словом не включається. Це може бути повна відсутність реакції на натискання кнопки включення, чорний екран без завантаження ОС або ж нормальна загрузка, але саме ознак життя не подає екран. І у кожної проблеми є багато причин.

Якщо ваш ноутбук все ще на гарантії, тоді краще всього звернутися в сервісний центр. Якими б не були причини поломки, нехай їх усуненням займуться фахівці. Якщо ж ні, тоді спробуйте самостійно виявити проблему. В деяких випадках її навіть можна вирішити без допомоги сервісного центру.

Ноутбук не реагує на натискання кнопки включення і не блимають індикатори

Дуже часто ноутбуки перестають включатися з причини виходу з ладу зарядного пристрою, батареї або блоку живлення. Якщо це так, то при включенні техніка не подає жодних ознак життя: індикатори не горять, немає шуму кулера і завантаження ОС.

Для початку спробуйте перевірити справність зарядного пристрою. Найлегший спосіб - підключити ноутбук через інший зарядний пристрій до мережі. Якщо загорілися індикатори, значить, розряджена батарея почала заряджатися. Тепер можете включати ноутбук. Якщо причина була в зарядному пристрої, то покупка нового вирішить проблему.

Несправність батареї зустрічається набагато частіше, ніж зарядного пристрою. Витягніть батарею з ноутбука і включіть його безпосередньо через зарядний пристрій. Якщо все працює, можна просто поміняти батарею на нову або ж залишити ноутбук працювати без неї. В цьому випадку ноутбук втратить свою мобільність. Виявити проблеми з батареєю можна й іншим чином. Витягніть батарею на кілька хвилин з ноутбука, потім поставте назад і включіть. Якщо ноутбук включається, значить, причина все ж у несправності батареї.

До більш серйозних причин, чому не включається ноутбук, можна віднести: несправність блоку живлення, відходячий роз'єм живлення, поломка материнської плати. У цих випадках необхідно нести ноутбук в сервісний центр.

Ноутбук включається, але немає ініціалізації, кулер працює, загоряються всі індикатори, але екран залишається чорним. Завантаження далі не йде.

Є досить багато варіацій того, як реагує ноутбук на відсутність ініціалізації. Головне, що не горить індикатор HDD і працює кулер. Проблема ж може бути в битій прошивці BIOS, пошкодженні процесора, модулів оперативної пам'яті, несправності північного мосту.

В описаному випадку найчастіше зустрічаються проблеми з оперативною пам'яттю. Спробуйте витягнути модуль оперативної пам'яті з слота і вставити назад. Якщо у вас два слота, тоді поставте його в інший. Якщо ж модулів два, видаліть один і спробуйте запустити ноутбук так. Якщо ноутбук почав працювати з одним слотом замість двох, значить, проблема саме в модулі і його необхідно поміняти. Про заміну оперативної пам'яті читайте тут.

Ноутбук включився, пройшов ініціалізацію (BIOS справний), але не почалося завантаження з жорсткого диска.

У такій ситуації ноутбук може вести себе по-різному. У одних з'являється чорний екран і курсор, у інших пише, що неможливо визначити завантажувальний диск. Тут проблеми можуть бути в апаратній частині (жорсткий диск або південний міст) і програмної.

Проблеми з жорстким диском зустрічаються найчастіше, та й при певній вправності його несправність можна визначити на слух. Якщо при завантаженні жорсткий диск видає клацання або ж скрегіт, значить, доведеться міняти вінчестер. Якщо ж з диском все нормально, переустановіть Windows на ноутбук.

Windows нормально вантажиться, але немає зображення на моніторі.

Якщо не включається екран ноутбука, то в цьому випадку можна говорити про несправності матриці або ж проблеми з відеокартою. Несправність матриці можна перевірити шляхом підключення зовнішнього монітора до ноутбука. Якщо зображення з'явилося, значить, доведеться міняти матрицю.

При відсутності зображення проблема ховається в відеокарті. Можливо, вона перегрілася і вийшла з ладу. Дуже часто це трапляється під час тривалої гри на ноутбуці, який не є ігровим.

Як бачите, проблем з включенням ноутбука є дуже багато, тому визначити першопричину не завжди вдається. У будь-якому випадку користуйтеся гарантією, якщо вона все ще діє, щоб виниклу проблему вирішили в сервісному центрі.

Вконтакте
Pinterest