Смартфон Nokia N9. Презентація

admin Статті про hardware

Смартфон Nokia N9. Презентація

Смартфон Nokia N9. Nokia N9 вражає уяву кількістю інновацій: фірмова платформа MeeGo, унікальна технологія Swipe, потужний процесор, гігабайт оперативної пам'яті, висока роздільна здатність, камера з відмінною оптикою. На жаль, в реальності все виявилося куди сумніше.

Смартфон Nokia N9 виглядає стильно. У нього кілька варіантів оформлення кольору корпусу, який, судячи з усього, можна легко замінювати, одноядерний процесор із частотою 1 ГГц, 1 ГБ оперативної пам'яті (чого навіть не в кожному планшеті зустрінеш), AMOLED-дисплей діагоналлю 3.9 "з роздільною здатністю 854х480 пікселів на дюйм, а також 16 або 64 ГБ вбудованої пам'яті.

Товщина смартфона Nokia N9 становить від 7 до 12.11 мм, але корпус зроблений все-таки з пластику. Також в наявності восьмимегапіксельна фото/відеокамера з оптикою Carl Zeiss, з великою апертурою (F 2.2) і здвоєним світлодіодним спалахом. Камера може знімати з роздільною здатністю до 720р і при 30 кадрах в секунду. Фронтальна камера не така наворочена, але теж присутня.

Nokia N9

Програмно Nokia N9 являє собою ще одну спробу створити «вбивцю» ОС Android і iOS. Операційна система від Nokia називається MeeGo, це не нова розробка, а скоріше нова версія давнього плоду співпраці Intel і Nokia.

Розповівши про технічні характеристики, пан Шнайдер перейшов до його ключових відмінностей від інших моделей на ринку, вірніше, ключовому відзначенню.

Nokia N9. Платформа MeeGo

Що найцікавіше, ним стала навіть не сама платформа MeeGo, про яку розповіли зовсім небагато, а лише одна її особливість, яку назвали співзвучно вже відомій системі, що полегшує написання тексту - Swype (вимовляється «свайп»). Nokia свою розробку назвала Swipe (вимовляється точно так же) і виділила їй спеціальний сайт. До речі, як розповів після презентації пан Шнайдер, судових позовів з боку Swype бути не може, оскільки вони партнери та Swype нічого проти Swipe не має.

Якщо по суті, то функція Swipe дозволяє управляти мультизадачності. З її допомогою користувач може перемикатися між додатками рухом одного пальця - просто «пересуваючи» активне застосування в будь-яку сторону.

З інших цікавих функцій N9 особливо наголошується відсутність кнопок на фронтальній панелі. Насправді, фіни злегка лукавлять, оскільки кнопки все-таки є. Вони знаходяться збоку - це регулятор гучності і кнопка включення. Замість використання кнопки «Повернення» користувачеві пропонується «зрушити» активне вікно або перейти на режим мініатюр і вибрати потрібну програму.

Nokia N9

Відсутність кнопок відразу ж навіває думки про Samsung Galaxy Tab і Android 3.0 Honeycomb. Нагадаємо, що дана операційна система теж передбачає відсутність апаратних елементів управління під сенсорним екраном, але вона хоча б їх замінює програмним аналогом в лівому нижньому кутку екрана.

Якщо підсумувати все це, то в N9 в результаті зробили щось схоже на iPhone і всім пояснили, що це далекий родич Honeycomb.

Нам вдалося побути наодинці з Nokia N9 після презентації і, зізнаємося, він розчарував. Саме зручністю роботи він сильно програє апаратам на ОС Android (Тут можете глянути Ігри Android). Зокрема, не вдалося навіть глянути на камеру, керуючий інтерфейс якої просто не завантажувався. Крім того, апарат помітно пригальмовує при роботі з графікою. Але поки не можна точно сказати, чи буде так в комерційних версіях.

З позитивних моментів відзначимо яскравий і зручний екран, який відмінно реагує на дотики і не залишає негативних вражень. Іншим плюсом можна назвати безкоштовну голосову навігаційну систему для пішоходів і водіїв. І третє позитивне враження - перехід з екрану очікування в активний режим здійснюється не перетягуванням одного графічного елемента в інший, а «подвійним кліком пальцем» по екрану. Дрібниця, але проста і зручна.

У всьому іншому не можна сказати, щоб Nokia N9 в чомусь вигравав. На жаль. Можливо, якби фіни не стали винаходити велосипед, а скористалися ОС від Google, то враження від апарату вийшло б зовсім іншим, а вже при наявності Swipe - тим більше. Поки що гаджет під каблуком MeeGo не справляє враження зручного.

P.S. Цікава стаття про вибір електронної книги.

Вконтакте
Pinterest