Ноутбуки для розваг

admin Статті про hardware

Ноутбуки для розвагНоутбуки для розваг належать до найбільш дорогих споживчих портативних комп'ютерів. Вони адресовані вимогливим користувачам, яким потрібний не просто універсальний робочий лептоп, на якому можна іноді пограти в нескладну "стрілялку" або подивитися кіно, але й високопродуктивна система, здатна демонструвати HD-відео в максимальній якості і яка з легкістю справляється з будь-якими найсучаснішими комп'ютерними іграми. У певному сенсі будь-які ноутбуки можна вважати і мультимедійними, і ігровими, але ці машини - справжні професіонали у своїй справі.

Ігрові ноутбуки для розваг

Ігрові ноутбуки - особлива категорія портативних комп'ютерів, адресована любителям комп'ютерних ігор з тривимірною графікою. Ці машини оснащуються самими продуктивними центральними процесорами і графічними прискорювачами, причому інші їх характеристики можуть не бути настільки ж видатними. Зазвичай ігрові лептопи можна розпізнати, навіть не заглядаючи в список технічних характеристик: вони виділяються агресивним дизайном і незвичайним кольоровим виконанням, як правило, чорно-червоним або чорно-синім. Клавіатури геймерських ноутбуків нерідко оснащуються вбудованим підсвічуванням, а групи часто використовуваних в іграх клавіш можуть додатково виділятися кольором.

Основна маса ігрових лептопів - це великі ноутбуки з великими екранами, як правило, з діагоналлю 15,6 або 17,3 дюйма. Зустрічаються навіть моделі з 18,4-дюймовими дисплеями 18,4 дюйма. При цьому існують і невеликі тринадцатидюймові ноутбуки, оснащені потужними процесорами і продуктивною дискретною графікою, але в силу того, що в невеликому корпусі надзвичайно складно розмістити "гарячі" високопродуктивні комплектуючі, за можливостями вони поступаються більш габаритним машинам. І вже зовсім екзотика - ігрові субноутбуки: зараз вони представлені, мабуть, єдиною моделлю Alienware M11x, яка, проте, постійно оновлюється.

Геймерські машини, як правило, оснащуються процесорами Intel високопродуктивної серії Core i7 - це як дво-, так і чотирьохядерні мобільні чіпи останнього покоління, відомі під кодовою назвою Sandy Bridge. Як дискретної графіки використовуються прискорювачі AMD серії Radeon HD 6000M і чіпи NVIDIA серії GeForce 500M, при цьому в продажу ще зустрічаються все ще зберігають конкурентоспроможність ноутбуки з графічними процесорами AMD попереднього покоління AMD Radeon HD 5000M і NVIDIA GeForce 400M, що недивно, адже конструктивно вони відрізняються нюансами.

Обов'язковий атрибут ігрового ноутбука для розваг - вінчестер великого об'єму (500-750 Гбайт), адже сучасні ігри займають чимало місця. Не рідкість - два жорсткі диски, які можна об'єднати в масиви різних рівнів, як для прискорення роботи, так і для підвищення надійності зберігання даних. Все частіше в геймерських машинах встановлюються і твердотільні SSD-накопичувачі, по продуктивності вони залишають далеко позаду навіть найшвидші вінчестери.

На випуску виключно ігрових ноутбуків спеціалізується компанія Alienware, що належить одному з найбільших виробників комп'ютерної техніки - компанії Dell. Моделі, адресовані шанувальникам комп'ютерних ігор, також є в модельних рядах багатьох провідних вендорів.Мультимедійні ноутбуки для розваг

Перш за все, нагадаємо, що всі без винятку сучасні ноутбуки - мультимедійні. Всі вони забезпечують відображення інформації в різних формах: текстовій, візуальній, звуковій, аудіовізуальній, анімаційній, а також інтерактивну взаємодію з користувачем. Тому, коли сьогодні мова йде про мультимедійні ноутбуках, маються на увазі портативні комп'ютери, орієнтовані на використання в якості мобільних медіацентрів. Це означає, передусім, розширену підтримку (в першу чергу, апаратну) різних аудіо-і відеоформатів, екран великої діагоналі і високого розширення, високоякісну, наскільки це можливо для ноутбука, аудіосистему, а також повний набір портів для підключення до побутової аудіо і відеотехніку.

Для сучасного мультимедійного ноутбука, який використовується для розваг, характерні наступні основні параметри. По-перше, дисплей з діагоналлю від 15,4 дюйма і більше. Найбільш універсальними вважаються моделі з сімнадцятидюймовий екранами, але якщо ви хочете замінити ноутбуком настільний комп'ютер, цілком можна придивитися і до лептопу з діагоналлю 18,4 дюйма і навіть з двадцатідюймовими дисплеями. По-друге, потужний дво-або чотирьохядерний процесор середнього або вищого класу, що дозволяє без проблем обробляти відео або фотографії великого розширення і, звичайно, справлятися з тривимірними іграми, - наприклад, Intel Core i5 і i7 серій або AMD Phenom II у дво, трьох або чотирьохядерному виконанні.

Абсолютний мінімум оперативної пам'яті для мультимедійного ноутбука - 2 Гбайта, краще - 4 Гбайта, не будуть зайвими і 8, і навіть 16 Гбайт. Вінчестер ноутбука, на якому будуть зберігатися фільми, музика, фотографія і гри, теж не може бути маленьким: мінімальний її обсяг - 320 Гбайт, оптимальний - 500-750 Гбайт, а найкращий варіант - два диска загальної ємністю 1,5 Тбайта.

Графічний прискорювач для мультимедійної машини так само важливий, як і для ігрової, але в подібних моделях рідко застосовуються топові моделі для екстремальних геймерів. Найчастіше мова йде про дискретну графіку середнього та вищого середнього класів, тобто про AMD Radeon HD 6650M і HD 6630M, HD 6570M і HD 6550M або NVIDIA GeForce GTX 560M, GeForce GT 555M і GeForce GT 540M. Все це високопродуктивні чіпи останніх поколінь, на апаратному рівні підтримують відео високої чіткості, програмний інтерфейс DirectX 11 і відповідають всім вимогам, що пред'являються до потужних універсальних відеоприскорювачів.

У ноутбуки для розваг з великими екранами часто встановлюється аудіосистема підвищеної якості з двох або чотирьох гучномовців з мікросабвуфером. У багатьох виробників є модифікації з гібридним ТВ-тюнером, здатним приймати аналоговий і цифровий телесигнали. Крім того, такі машини нерідко комплектуються бездротовими пультами дистанційного керування.

У набір роз'ємів на мультимедійному ноутбуку для розваг повинні входити всі порти, необхідні для повноцінного підключення комп'ютера до домашньої аудіо і відеосистеми: насамперед, це цифровий відеоінтерфейс DVI і/або універсальний цифровий інтерфейс HDMI. Все частіше в лептопах цього класу зустрічається і новий цифровий відеоінтерфейс DisplayPort, в тому числі і у варіанті Mini DisplayPort. Крім того, в мультімендійних моделях можна зустріти багатоканальні аналогові і цифрові оптичні або коаксиальні звукові виходи.

Ціни на мультимедійні ноутбуки для розваг за останні пару років помітно знизилися: приблизно за 1500 доларів сьогодні можна придбати непогано оснащену машину відомого виробника з вісемнадцятидюймовим екраном і потужною графікою. Тому в даному класі ціна залежить в основному від бренду і конфігурації: починаючись менше ніж з 1000 доларів, вона може закінчуватися за межами трьох тисяч.

Ось і все про ноутбуки для розваг.

Вконтакте
Pinterest