Перегрів комп'ютера: як запобігти

admin Статті про hardware

Перегрів комп'ютера: як запобігтиПерегрів комп'ютера - досить поширена проблема в літню спеку. Як перегрів відбивається на роботі комп'ютера? Що робити, якщо влітку ваш комп'ютер перегрівається?

Коли комп'ютер починає зависати і мимоволі вимикатися, першим ділом ми зазвичай грішимо на віруси. Але іноді віруси не при чому, в усьому винне «залізо»: раптове вимикання комп'ютера - це знак того, що спрацювала система захисту від перегріву процесора.

Перегрів комп'ютера

Як проявляється перегрів комп'ютера? Крім зависання і спонтанного відключення, вже згаданих вище, є і інші «симптоми». Залежать вони від того, яка саме деталь перегрівається. При перегріві відеокарти комп'ютер може зависати із спотворенням зображення, а потім перезавантажуватися. Якщо перегрівається вінчестер, можуть бути проблеми зі зчитуванням даних. Незвично сильний шум вентилятора, гарячий корпус - все це свідчить про те, що ваш комп'ютер гріється сильніше звичайного.

Охолодження комп'ютера. Як охолодити комп'ютер.

Врахуйте, що немає якоїсь строго визначеної «нормальної» робочої температури комп'ютера. Для кожної деталі така температура своя, скажімо, вінчестер починає «глючить» при більш низькій температурі, ніж відеокарта. Багато що залежить і від конкретної марки тієї ж відеокарти або процесора. Для визначення температури деталей комп'ютера можна поставити спеціальну діагностичну програму, наприклад, Everest/AIDA64. Ноутбуки гріються сильніше, ніж стаціонарні комп'ютери, через свою компактність.

Температура навколишнього середовища, звичайно ж, впливає на температуру комп'ютера. Але зазвичай перегрів комп'ютера влітку означає, що робота системи охолодження залишає бажати кращого. При більш низьких температурах повітря вона зі своїм завданням справляється, а в спеку починає «давати збої», в результаті чого комп'ютер перегрівається.

Як усунути перегрів комп'ютера? Для початку спробуйте забезпечити доступ повітря до комп'ютера: можливо, кулерам просто нізвідки брати повітря для охолодження. Системний блок стаціонарного комп'ютера не можна ставити впритул до стін і інших поверхонь, потрібно залишити зазор для циркуляції повітря. Деякі власники комп'ютерів влітку просто знімають бічну стінку системника, але цього робити не можна, якщо у вас в будинку є маленькі діти або домашні тварини.

Якщо у вас ноутбук(читайте статтю -Перегрів ноутбука), запам'ятайте, що не можна тримати його на колінах і м'яких предметах: це утрудняє циркуляцію повітря і викликає перегрів ноутбука. Ставте його тільки на стіл або спеціальну дошку (такі дошки тверді з боку ноутбука і м'які з боку колін). Можете придбати спеціальну охолоджуючу поставку для ноутбука, вона оснащена вбудованим вентилятором (або кількома) і працює від USB.

Якщо нормальний доступ повітря не допомагає вирішити проблему з перегрівом, потрібно "копати далі". Нерідко перегрів комп'ютера - наслідок запиленості. Час від часу комп'ютер потрібно розбирати і чистити від пилу, особливу увагу приділяючи системі вентиляції. Звичайно, зі стаціонарним ПК це виконати простіше, ніж з ноутбуком. Якщо ви боїтеся розбирати ноутбук для чищення, можете скористатися балончиком зі стисненим повітрям або віднести ноутбук в сервісний центр.

У разі якщо перегрів комп'ютера - наслідок недостатньо потужної системи охолодження, є сенс цю систему замінити. Можна просто поставити більш потужні кулера (але обов'язково перевірте, чи потужності блока живлення вистачить для цих кулерів). Додаткові кулера (більше, ніж передбачено для конкретного корпусу) проблему можуть не вирішити, більше - не означає краще. Багато хто віддає перевагу використанню рідинного охолодження. Ось тільки не варто ставити систему рідинного охолодження самостійно, якщо ви маєте туманне уявлення про її устрій.

Іноді користувачі плутають перегрів комп'ютера з перегрівом процесора. Якщо перегрівається тільки процесор, а з рештою комплектуючими все в порядку, швидше за все, причина в висиханні термопасти. У такому випадку досить просто замінити термопасту, щоб комп'ютер знову почав працювати нормально.

Отже, найчастіше перегрів комп'ютера - це наслідок не літньої спеки як такої, а забитого пилом системника або слабкої системи охолодження. При хорошій системі охолодження і регулярному чищенні системного блоку від пилу, вашому комп'ютеру буде не страшна ніяка спека!

Вконтакте
Pinterest