Перегрів ноутбука

admin Статті про hardware

Перегрів ноутбукаПерегрів ноутбука - більш поширена проблема, ніж перегрів настільного комп'ютера: ноутбуки компактніше, і циркуляція повітря всередині ноутбука гірше, ніж усередині корпусу системника. Що робити, якщо ваш ноутбук перегрівається?

Зазвичай перегрів ноутбука - наслідок однієї з двох основних причин: неправильна експлуатація або накопичення пилу всередині ноутбука. Багато що залежить і від конкретної моделі: у деяких ноутбуків система охолодження спочатку продумана не дуже добре, тому вони гріються сильніше.

Перегрів ноутбука

Як визначити, що у вас перегрівається ноутбук? Корпус ноутбука в таких випадках гріється сильніше звичайного, збільшується рівень шуму при роботі. Ноутбук починає пригальмовувати при великих навантаженнях (ігри, ресурсомісткі програми), зависати, мимовільно перезавантажуватися і відключатися. Щоб переконатися, що причина цих «глюків» - дійсно перегрів ноутбука, встановіть програму для вимірювання температури комплектуючих ноутбука.

Нормальна температура залежить від конкретного виробника і навіть моделі комплектуючої, але приблизні значення такі: 50-55 градусів для жорсткого диска, 75-80 градусів для процесора, 70-90 градусів для відеокарти, не більше 90 градусів для чіпсета материнської плати. Якщо температура хоча б однієї деталі перевищує номінальне значення - ваш ноутбук перегрівається.

Щоб уникнути перегріву, потрібно правильно користуватися ноутбуком. Не можна при роботі ставити його на коліна або м'які поверхні (наприклад, ковдру): так ви заважаєте циркуляції повітря, і ноутбук починає перегріватися. Ноутбук можна ставити тільки на рівні тверді поверхні - стіл, спеціальну підставку.

Якщо ноутбук гріється навіть на столі, можна підкласти щось під його задній торець, щоб збільшити зазор між днищем ноутбука і столом і поліпшити циркуляцію повітря. Цю ж функцію виконують спеціальні гумові ніжки для ноутбука.

Можна придбати спеціальну охолоджуючу підставку для ноутбука, оснащену вентиляторами. Зазвичай такі підставки отримують живлення від USB-порту ноутбука, так що ніяких додаткових джерел живлення не потрібно.

Охолодження ноутбука

Цих заходів має вистачити, якщо перегрів ноутбука був викликаний неправильною експлуатацією. Якщо ж ноутбук перегрівається через те, що його система охолодження забита пилом, необхідна чистка ноутбука від пилу. Проблема в тому, що почистити ноутбук в домашніх умовах не завжди реально. Якщо ноутбук на гарантії, його розбирати не можна. Можна, звичайно, спробувати почистити його пилососом, що працює «на видув», або продути стисненим повітрям з балончика, але нормально ви його так не почистіть.

Навіть якщо гарантійний термін вже пройшов (або якщо ви вирішили, що краще ноутбук буде без гарантії, зате перестане грітися), у вас може не вийти самостійно розібрати ноутбук. Легкість збирання-розбирання залежить від конкретної моделі: деякі спокійно розбере навіть дилетант, а над деякими і працівники сервісних центрів голову ламають. Перегляньте-  Поширені проблеми з ноутбуком.

Якщо ви не впевнені, що зможете нормально розібрати ноутбук, почистити його і зібрати назад, краще зверніться в сервісний центр. Можливо, з'ясується, що перегрів ноутбука був викликаний не запиленістю, а виходом з ладу одного з вентиляторів, в такому випадку потрібно буде замінити дефектний вентилятор на новий.

Якщо з усіх деталей ноутбука гріється лише процесор, швидше за все, необхідна заміна термопасти: це допоможе запобігти подальшому перегріву процесора. Багато виробників ноутбуків економлять на термопасті, так що правильне нанесення гарної термопасти допоможе знизити температуру процесора. Заміна термопасти вимагає розбирання ноутбука, в цьому випадку, знову ж таки, втрачається гарантія. Якщо ви не впевнені, що зможете замінити термопасту самостійно, краще звернутися в сервісний центр. Також читайте статтю - Перегрів комп'ютера.

Щоб ваш ноутбук не перегрівався, потрібно всього лише правильно його експлуатувати і час від часу проводити профілактичну чистку від пилу і заміну термопасти. Тоді навіть у літню спеку вам не доведеться зіткнутися з такою проблемою, як перегрів ноутбука.

Вконтакте
Pinterest