Поетапне пояснення про те, як відновити дисковод

admin Статті про hardware

Поетапне пояснення про те, як відновити дисковод.

Навіть найякісніший дисковод починає з часом працювати з перебоями: видає під час запису помилки, не відкриває диски. Термін його роботи обмежений, але перед покупкою нового слід спробувати реанімувати старий.

Найпростіший спосіб відновлення роботи дисковода полягає в очищенні рухомої слідкуючої лінзи за допомогою спеціального миючого диска. Цей спосіб, на жаль, не завжди дає позитивний результат. Якщо причиною його поганої роботи є пил, що потрапив на лінзу, чистячий диск може допомогти. Однак у деяких випадках забруднену лінзу треба чистити вручну.

Ви повинні знати, що в майстерні вартість ремонту дисководу порівняна з вартістю нового. І враховуючи це, варто спробувати відремонтувати пристрій самостійно, адже ви все одно нічого не втратите. Відключіть від мережі комп'ютер, зніміть бічні кришки системного блоку і від'єднайте від дисковода шлейфи даних і живлення. Відкрутіть кріпильні гвинти, які утримують привід, витягніть дисковод з корпусу системного блоку.

Тепер розберіть дисковод. Щоб відкрити деки приводу, потрібно вставити розігнуту скріпку в наявний на лицьовій стороні дисководу отвір і натиснути. Потім натисніть на засувки, які розташовані на передній частині бічної сторони приводу і акуратно зніміть передню панель дисководу. Виверніть викруткою під хрест в нижній частині корпусу кріпильні гвинти. Після цього зніміть нижню і верхню кришки приводу.

Вам потрібно дістатися до рухомої лінзи - через неї проходить записуючий та зчитуючий інформацію лазерний промінь. Можна очистити її від пилу двома основними способами. Перший: берете звичайну гумову грушу і сильним струменем повітря здуваєте порошинки. Спочатку варто спробувати саме цей спосіб. Знову зберіть дисковод, підключіть шлейфи, перевірте його на працездатність. Якщо він, як і раніше, не читає диски, то лінзу варто протерти м'якою тканиною без ворсу або пензликом. Цей варіант більш жорсткий, так що будьте дуже акуратні.

У випадку, якщо ви очистили лінзу, але це не допомогло, причиною такої роботи дисковода може бути зниження потужності лазера. Потужність регулюється спеціальним резистором, так що можна спробувати трохи збільшити її. Для того щоб дістатися до лазерної головки, варто зняти плату з електронікою і відшукати на лазерній голівці резистор - в центрі він має проріз. Акуратно поверніть його на 90º проти годинникової стрілки викруткою.

Знову зберіть привід, перевірте його роботу. При необхідності можна повернути резистор на чверть обороту (не більше). У разі, якщо описані процедури не допомогли вам, то відновити пристрій не вдасться.

Часом справний пристрій не читає диски певних форматів. У такому випадку можна спробувати вирішити цю проблему шляхом перепрошивки приводу - встановити на нього нове програмне забезпечення. Для цього відвідайте сайт виробника дисковода, знайдіть там вашу модель і подивіться, чи є для неї прошивки. Найчастіше це простий виконавчий файл: ви його запускаєте, комп'ютер після перепрошивки автоматично перезавантажиться. Після цього можна оцінити успішність проведеної операції.

Вконтакте
Pinterest