Поширені проблеми з ноутбуком

admin Статті про hardware

Поширені проблеми з ноутбуком

Поширені проблеми з ноутбуком. У багатьох людей на додаток до настільного ПК (або замість нього) є ще і ноутбук. Ноутбуки люблять за компактність, але ця компактність може послужити погану службу: постійне тягання ноутбука туди-сюди і необережне поводження можуть призвести до поломки. Втім, не всі проблеми з ноутбуком - вина користувача.

Але все-таки в переважній більшості випадків проблеми з ноутбуком - результат необережного поводження.

Поширені проблеми з ноутбуком

Напевно, лідер хіт-параду проблем - це поломка, викликана пролитою на клавіатуру рідиною. Був би це звичайний ПК, постраждала б тільки клавіатура, а ось в ноутбуці рідина може просочитися глибше і пошкодити «нутрощі». Ступінь пошкодження і вартість ремонту залежать від вашого везіння. Так що кращий спосіб уникнути цієї проблеми з ноутбуком - тримати подалі від нього чашки (горнята, склянки, чарки) з рідиною. Якщо все-таки пролили - відразу ж вимкніть ноутбук і вийміть батарею.

Якщо ви дуже старанно «тарабанити» по клавіатурі, можуть відвалитися «шапки» клавіш. Іноді це вина виробника, який використав неякісні компоненти, але краще стримати свій запал. Періодично потрібно чистити клавіатуру ноутбука. Дуже поширена проблема - розбита матриця (екран). Ця деталь більш крихка, ніж може здатися, тому випадки пошкодження матриці не так вже й рідкісні. Скажімо, ви залишили на клавіатурі ручку і закрили кришку - ось вам і тріщина на матриці. А заміна матриці коштує досить дорого.

Необережне транспортування може призвести до появи подряпин на жорстких дисках або випадання шлейфів з роз'ємів на материнській платі, а необережне витягнення конекторів з USB портів - до механічних пошкоджень портів.

Типові проблеми з ноутбуком включають і перегрів. Дуже часто система охолодження засмічується і виходить з ладу з вини користувача. Засмічення сприяють линяючі домашні тварини, ворсисий одяг, часта робота з ноутбуком на колінах або не виймаючи його з сумки.

Тому постарайтеся не підпускати ваших вихованців до ноутбука, не працювати за ним в «кошлатих» светрах, а при роботі ставити його на стіл або на спеціальну охолоджуючу підставку. І регулярно чистіть його від пилу, якщо не вмієте або не наважуєтеся робити це самі - відносите ваш ноутбук в сервісний центр.

Звичайно, не всі апаратні проблеми з ноутбуком трапляються з вини користувачів. Скажімо, поломка блоку живлення - досить часта проблема, з якою може зіткнутися користувач. Це може означати, що блок живлення вже просто віджив своє або спочатку був неякісним. Якщо ноутбук не заряджається, проблема може бути в несправному акумуляторі. Якщо акумулятор справний, проблема в ланцюгах живлення: напруга для заряду просто не подається.

Поширені програмні проблем з ноутбуком

Проблеми з ноутбуком можуть бути не тільки апаратного, але і програмного характеру. Найпоширеніша проблема - відсутність драйверів. Операційна система може не «підхопити» всі пристрої ноутбука. Зазвичай необхідні драйвера можна скачати на офіційному сайті виробника, вибравши потрібну модель ноутбука, а потім їх потрібно встановити драйвера, як звичайну програму.

Іноді проблеми з ноутбуком виникають при спробі встановити на нього операційну систему Windows XP. Пов'язано це з тим, що старі дистрибутиви цієї операційної системи «не знайомі» з новими SATA-контролерами. Один із способів вирішення проблеми - зайти в BIOS і перевести контролер жорсткого диска з Native Mode в Compatible Mode, або з AHCI на IDE (залежно від версії BIOS позначено може бути по-різному). Бажано встановлювати на ноутбуки WIndows 7.

Іноді буває так, що одна і та ж проблема може носити як апаратний, так і програмний характер. Приміром, якщо не працює тачпад, причина може бути як у відсутності драйверів або навіть у банальному відключенні тачпада, так і в механічному його пошкодженні. Тому при вирішенні проблеми з ноутбуком подібного характеру, потрібно спочатку виключити банальні й очевидні причини, а вже потім звертатися в сервісний центр.

Апаратні проблеми з ноутбуком самостійно вирішити досить непросто - розібрати його, а тим більше зібрати назад, важче, ніж стаціонарний комп'ютер. Тому краще віднести ноутбук в заслуговуючий довіри сервісний центр. Врахуйте, що залитий рідиною ноутбук або розбиту матрицю лагодити можуть взятися не всі. Ну і само собою зрозуміло, що гарантійному ремонту такі поломки не підлягають. Також можете почитати статтю: Що краще вибрати, планшет чи ноутбук?

Багатьом проблемам з ноутбуком можна запобігти. Для цього всього лише потрібно акуратно поводитися з ним при роботі і транспортуванні, тримати подалі від нього ємності з рідинами, не залишати на клавіатурі дрібні предмети. Ноутбуки стали настільки звичними, що ми забули, що це - тендітна електроніка. Якщо про це пам'ятати, ноутбук прослужить вам набагато довше.

Вконтакте
Pinterest