Принтер друкує полосами

admin Статті про hardware

Принтер друкує полосамиЯкість друку принтера іноді залишає бажати кращого. Поширеною проблемою є ситуація, коли принтер друкує полосами. Що робити в даному випадку? Усунення несправності буде залежати від виду пристрою - лазерного або струминевого.

Принтер друкує полосами, що робити?

Несправність виглядає наступним чином: принтер не сигналізує про проблему і працює в звичайному режимі. Однак дістаючи з нього папір, стає видно, що друкує він в поганій якості. Фарба на папері проступає частково (зазвичай яскраво вираженими полосами), в результаті чого виявляються пропущеними цілі рядки в тексті. При повторному друці полоси не зникають. Якщо не усунути причину їх появи, картридж зовсім перестане працювати.

Чому принтер друкує полосами? Для цього є кілька причин. Якщо мова йде про лазерний принтер, то приводом для несправності стає нестача тонера в картриджі. А його залишків вистачає тільки для часткової друку. Також допускається поломка принтера.

Струменевий принтер друкує полосами в різних ситуаціях. Як і у випадку з лазерними пристроями, могли закінчитися фарбувальні елементи (в даному випадку це чорнило). Також нерідко в принтерах цього виду забиваються сопла друкуючої головки, які при цьому не пропускають частину чорнила. Крім того, можливі й більш складні проблеми, наприклад, вихід з ладу шлейфу друкуючої головки або її поломка.

Принтер друкує з полосами: як виправити

Коли несправний лазерний принтер друкує з білими полосами, доведеться скористатися допомогою професіоналів. Вони замінять тонер у картриджі і перевірять інші елементи, які відповідають за якість друку.

Бувають ситуації, коли чекати обслуговування немає часу, а надрукувати треба терміново. Тоді рекомендується дістати картридж і потрясти його. Досить зробити 5-6 різких помахів. Попередньо картридж поміщається в поліетиленовий пакет, інакше забрудняться руки і стоячі неподалік меблі. Ця хитрість не вирішить проблему, однак дозволить скористатися залишками тонера в картриджі. Його має вистачити ще на 20-30 сторінок.

Лазерний принтер може друкувати з чорними полосами. Вони вертикальні і з'являються з однієї або обох сторін аркуша. Поспішати міняти весь картридж не слід - достатньо купити нові фотобарабан і ракель (його складові). У сервісному центрі їх замінять і почистять картридж.

Горизонтальні темні смуги на папері - доказ проблем з магнітним валом. Його доведеться або замінити, або переставити, тому що порушені контакти.

Струменевий принтер повідомляє про те, що чорнило закінчуються, заздалегідь. Однак так відбувається не завжди - якщо картриджі неодноразово заправлялися власником самостійно, інформація про їх стан відрізняється від реального стану справ. Наприклад, на екрані буде з'являтися повідомлення про брак чорнила для друку, проте їх для цього достатньо. А от коли їх стане мало, перевірити це доведеться вручну. Досить дістати їх з принтера і оцінити за вагою. Легкий картридж свідчить про те, що він порожній. І залишається заправити його або ж змінити.

Коли чорнила у картриджі достатньо, значить, проблема в тому, що вони не можуть потрапити на папір. А заважають їм, як правило, забиті сопла. Їх буде потрібно почистити. Робиться це двома методами: за допомогою налаштувань принтера і механічним способом.

Струменевий принтер здатний здійснювати ряд функцій з обслуговування (до їх числа входить і чистка картриджа). Досить знайти відповідну опцію у вікні налаштувань принтера. В кінці процедури принтер попросить роздрукувати пробну сторінку, щоб упевнитися в результатах. Позбутися від смуг у пресі вдається не з першого разу - чистка повторюється і друкується пробна сторінка. Так дозволяється робити кілька разів. Якщо результат незадовільний, рекомендується зробити механічну чистку. Про те що робити якщо кртрилд засох читайте в статті Що робити якщо засох картридж до принтера

Механічна чистка полягає в промиванні друкуючої головки. Потрібно спеціальна рідина. В чистий посуд наливається трохи цієї рідини (на 2-3 мм), після чого в неї ставиться картридж головкою вниз. У такому стані він повинен перебувати від кількох годин до пари діб.

Існує спосіб промивки засобом, виготовленому в домашніх умовах. Виготовляється він з рідини для миття скла (обов'язково до її складу має входити нашатирний спирт, а не його замінники), дистильована вода. Порядок дій залишиться колишнім - спочатку картридж ставиться в ємність з невеликою кількістю рідини, її бажано щільно закрити кришкою, щоб рідина не висохла. Через кілька годин рідина змінюється (її дозволяється промивати струменем від шприца). Потім процедура повторюється.

Також не заважає протерти електричні контакти на ємності-резервуарі картриджа. Якщо вони забруднені чорнилом, це позначається на якості друку. У тому числі з'являються білі полоси на папері.

У рідкісних випадках проблема не зникає навіть після цих операцій. Тоді рекомендується звернутися в сервісний центр.

Вконтакте
Pinterest