Що робити, якщо комп'ютер не виключається

admin Статті про hardware

Що робити, якщо комп'ютер не виключаєтьсяДосить часто трапляється так, що при спробі завершити роботу комп'ютера або ноутбука через меню Пуск нічого не відбувається. Найчастіше це відбувається таким чином - користувач вибирає Пуск - Завершення роботи, з'являється повідомлення про збереження параметрів Windows, а далі на екрані з'являється напис "Завершення роботи" або просто значок операційної системи, після чого ніяких змін не відбувається. Причому в подібному стані машина може перебувати годинами, поки користувач не відключить її від мережі механічним способом ( кнопка живлення на комп'ютерах або ж витяг акумулятора на ноутбуках ).

Не вимикається ноутбук, що робити

Особливо актуальна ця проблема для ноутбуків, на яких зовсім недавно була переінстальована операційна система. Виникає вона через некоректну роботу операційної системи або ж USB-концентратора. Перше, що потрібно зробити в даній ситуації - вимкнути живлення і вийняти акумулятор на пару хвилин, після чого знову завантажити ноутбук. Якщо причина в управлінні живленням USB-концентратора, то при наступному завершенні роботи ситуація може повторитися. Щоб цього уникнути слід просто відключити це саме управління. Відзначимо, що дана функція в ноутбуках передбачена для підвищення терміну служби батарей, проте не всі пристрої коректно з нею взаємодіють, що і призводить до проблем з відключенням.

Для відключення управління живленням USB-концентратора, вам буде потрібно завантажити ноутбук, після чого зайти в Мій комп'ютер. Далі клацаємо правою кнопкою миші і вибираємо в контекстному меню пункт Властивості. У вікні вибираємо вкладку Обладнання та Диспетчер пристроїв. Тут необхідно вибрати з усього списку розділ Контролери універсальної послідовної шини USB. У даному розділі, як правило, представлено кілька пунктів з однаковою назвою Кореневий USB концентратор, саме вони нас і цікавлять. Клацаємо по назві правою кнопкою миші і вибираємо Властивості, знаходимо вкладку Керування живленням і знімаємо галочку навпроти напису Дозволити відключення цього пристрою для економії енергії. Якщо у вас кілька концентраторів, то маніпуляції повторюємо для кожного з них.

Комп'ютер не відключається через програми

Також цілком можливо, що проблеми з відключенням виникають через некоректну роботу додатків, які були нещодавно встановлені. У тому випадку, якщо програма, яка викликає конфлікти в системі, не є важливою її можна просто відключити. Однак, для початку, слід визначити, які програми не змогли коректно завершити свою роботу при минулому відключенні. Для цього вирушаємо - Пуск - Налаштування - Панель управління - Адміністрування - Перегляд подій. Нас цікавлять журнали Система та Додаток, в них ви зможете побачити звіти про останні помилках.

Для того щоб відключити яку-небудь програму з Автозавантаження, необхідно знову ввійти в меню Пуск, далі натискаємо Виконати і, у вікні, пишемо msconfig. Дана команда відкриє доступ до налаштування конфігурації системи, вибираємо вкладку Автозавантаження, шукаємо назву програми, яка викликала конфлікт і прибираємо галочку навпроти неї, після чого тиснемо Застосувати. Також це можна зробити за допомогою спеціальних програм, наприклад CCleaner.

Якщо проблема викликана якоюсь службою, то вирушаємо по шляху Пуск - Панель управління - Адміністрування - Служби. У вікні буде представлений список різних служб з коротким описом кожної, шукаємо конфліктуючу і клацаємо по її назві двічі. У вікні вибираємо вкладку Загальні, в якій буде пункт меню Тип запуску, вибираємо значення Відключено і клацаємо кнопку застосувати.

Вконтакте
Pinterest