Що робити, якщо не включається комп'ютер? Проблеми з блоком живлення

admin Статті про hardware

Що робити, якщо не включається комп'ютер? Проблеми з блоком живленняЯкщо ваш комп'ютер не включається, вам може знадобитися немало часу на з'ясування причин цього, адже викликати подібну проблему можуть самі різні апаратні і програмні збої. Приміром, дуже часто комп'ютери не включаються через проблеми з блоком живлення (БЖ). Як бути в такому випадку? Давайте разом дізнаємося, що робити, якщо не включається комп'ютер з вини несправностей в блоці живлення.

Що робити, якщо не включається комп'ютер з вини несправностей в блоці живлення.

Перш ніж грішити на блок живлення при проблемах з включенням комп'ютера, потрібно, звичайно ж, переконатися, що винен в цих проблемах саме БП. Для цього необхідно ретельно проаналізувати виниклу ситуацію. Так, якщо комп'ютер не включається через несправності в блоці живлення, то про це в першу чергу вам скаже відсутність будь-якої реакції з боку ПК на спроби запуску: при натисканні на кнопку включення комп'ютера індикатори не засвітяться, спікер не «запищить», а кулер не будуть гомоніти.

Подібна картина найбільш характерна при проблемах із включенням ПК через несправності блоку живлення. Однак є ще й деякі інші типові ситуації, в яких винуватцем проблем виступає саме БП. Наприклад, проблема зазвичай теж криється в БП, якщо при включенні ПК загоряється індикація, включаються вентилятори і починають розкручуватися жорсткі диски, але не починається запуск системи і на моніторі залишається пустим. Або ось ще один варіант розвитку ситуації: комп'ютер стандартним способом включається, але буквально через декілька секунд вимикається.

Якщо ви спостерігаєте при спробах включити свій комп'ютер один з перерахованих наборів ознак, то ви можете спочатку спробувати замінити ваш блок живлення на завідомо справний і включити ПК. Якщо комп'ютер включиться, ваш «винуватець» - точно блок живлення, і далі вам доведеться або спробувати відремонтувати його, або ж просто купити новий БЖ.

Що робити, якщо запустити комп'ютер з іншим блоком живлення можливості немає? В цьому випадку ви можете спробувати відключити від материнської плати відеокарту, оптичні накопичувачі і жорсткі диски, а потім знову спробувати включити ПК. Якщо в такому випадку комп'ютер включиться, то, скоріше за все, справа в тому що потужності БЖ не вистачає для запуску і підтримки роботи всієї системи. Якщо блок живлення старий, то це досить поширена проблема.

Якщо і з голою материнською платою комп'ютер все одно не включається, то додатково можна перевірити справність кнопки живлення на корпусі: іноді саме в ній і криється джерело проблем з включенням. Спробуйте відкрити кришку системного блоку і оглянути дроти, що ведуть до кнопки живлення. Якщо вони пошкоджені, то запустити ПК вам не вдасться.

Кнопка живлення в порядку, а комп'ютер як і раніше не включається? Вам залишається перевірити тепер окремо сам БЖ. Корисним на цьому етапі діагностики виявиться побутової мультиметр (тестер) - прилад, за допомогою якого можна вимірювати напругу, силу струму, опір в електричних ланцюгах.

Якщо БП справний, то фактичні значення напруги, що подається на компоненти системи, будуть відповідати номінальним значенням, які вказуються виробниками на корпусах блоків живлення. І якщо перевірка напруги покаже, що фактичні значення нижче номінальних, то це і дозволить зробити висновок про те, що БЖ несправний і потребує ремонту або заміни.

Якщо у вас є тестер, заміри напруги ви можете провести самостійно. Для цього вийміть блок живлення з корпусу ПК, від'єднавши його від материнської плати та інших компонентів системи. В тестері встановіть диск режимів 20 В за шкалою DCV, чорний щуп (негативний) встановіть в роз'єм COM (чорний), а червоний (позитивний) - в роз'єм V (червоний).

Найбільш показовим в поточній ситуації буде вимір напруги на фіолетовому (PURPLE) контакті (піні) + 5VSB, відповідному проводу, що подає чергову напругу, тобто те напруження, яке завжди повинен підтримувати БЖ, щоб комп'ютер можна було, наприклад, включити по локальній мережі. Номінальне значення чергової напруги одно +5 В.

Підключіть до БЖ кабель живлення і включіть його в мережу. Кінцем чорного щупа мультиметра торкніться на основному роз'ємі живлення БП (він під'єднується до материнської плати) будь-якого чорного піна, а кінцем червоного щупа потім торкніться фіолетового піна. Зафіксуйте отримане значення і звірте його з номінальним. Якщо ваше значення напруги виявилося нижче номінального, то в цьому випадку слід підозрювати серйозну поломку в схемах БЖ.

Якщо вимірювання напруги на піні + 5VSB показало номінальне значення, то можна додатково перевірити інші кольорові піни основного роз'єму:

  • сірий (GRAY); номінальне значення дорівнює +5 В;
  • жовтий (YELLOY); номінальне значення дорівнює +12 В;
  • червоний (RED); номінальне значення дорівнює +5 В;
  • помаранчевий (ORANGE); номінальне значення дорівнює +3,3 В.

Порівняйте отримані при вимірі значення з номінальними. Якщо вони виявилися недостатніми, то вам, знову ж таки, слід підозрювати поломки в схемах БЖ. На жаль, виправити своїми силами поломки в подібній ситуації вам навряд чи вдасться, адже потрібні для цього і спеціальні знання, і спеціальне обладнання. Тому вам доведеться, скоріше всього, віднести блок живлення в сервісний центр, де зможуть правильно визначити поломку і відремонтувати БЖ. Правда, зверніть увагу, що далеко не завжди в сервісні центри приймають блоки живлення на ремонт: якщо, наприклад, мова йде про бюджетну моделі БЖ, то ремонтувати такий блок сервісному центру може бути просто невигідно, і вам можуть відмовити.

Вконтакте
Pinterest