Що робити, якщо перегрівається відеокарта

admin Статті про hardware

Що робити, якщо перегрівається відеокартаУ літню спеку власники комп'ютерів нерідко стикаються з проблемою перегріву, причому найбільше страждають від високих температур центральний процесор і відеокарта. Якщо нічого не зробити при перегріві відеокарти, вона може вийти з ладу. Що робити, якщо перегрівається відеокарта?

Перегрівається відеокарта, що робити

Зазвичай перегрів відеокарти стає помітним при запуску додатків, які вимагають великих ресурсів графічного процесора. Це ігри з 3D графікою, важкі графічні додатки. Також завантажує відеокарту перегляд відео в HD-якості.

Якщо відеокарта гріється, при запуску таких додатків вони можуть повільніше працювати і подвисать, на екрані можуть з'являтися артефакти (смуги, квадратики і т. д.). В іграх можуть мерехтіти або випадати текстури або цілі об'єкти. Нарешті, при сильному перегріві може навіть з'явитися синій екран смерті.

Для того щоб переконатися, що проблема полягає саме в перегріві графічного процесора, можна встановити спеціальну програму для вимірювання температури відеокарти, наприклад, HWMonitor або Everest/AIDA64.

Нормальною температурою відеокарти в режимі простою і при невеликих навантаженнях вважається 30-55 градусів, максимальна температура під серйозним навантаженням - 80 градусів. Якщо температура карти більше 80 градусів, необхідно вживати заходів.

Чому перегрівається відеокарта

Перегрівається відеокарта тому, що не справляється система охолодження. Зазвичай це трапляється через те, що вентилятор на відеокарті забитий пилом або просто прийшов в непридатність через тривалої експлуатації.

Зніміть з системного блоку бічну кришку і акуратно витягніть відеокарту. Обережно очистіть вентилятор від пилу. Можна використовувати для цих цілей пилосос, що працює в режимі видування, але краще чистити вентилятор щіточкою, щоб випадково його не пошкодити. Заодно почистіть від пилу інші деталі комп'ютера.

Поставивши відеокарту на місце, запустіть вимогливу до ресурсів відеокарти гру або графічний додаток і виміряйте температуру графічного адаптера. Якщо вона впала до прийнятної, проблема була саме в пилу. Щоб запобігти повторному перегріву, не забувайте час від часу чистити системний блок від пилу.

Якщо чистка не допомогла, можливо, проблема полягає в тому, що на відеокарті висохла термопаста. Термопаста (теплопровідна паста) наноситься тонким шаром між чіпом відеокарти і радіатором і покращує тепловідведення. Час від часу її необхідно наносити заново.

Для заміни термопасти потрібно вийняти відеокарту з системного блоку і акуратно зняти з неї вентилятор і радіатор. Очистіть радіатор від пилу і обережно зніміть з нього залишки засохлої термопасти. Для цих цілей можна використовувати ватяний диск, змочений медичним спиртом. Сильно присохлу термопасту дуже акуратно зчищають канцелярським ножем. Після цього термопасту знімають з чіпа видеопроцессора, робити це потрібно ще більш акуратно, щоб не пошкодити чіп.

Потім невелику кількість термопасти наносять на чіп і рівномірно розподіляють її тонким шаром. В цьому випадку принцип «чим більше - тим краще» не працює: чим товще шар термопасти, тим гірше тепловідвід. Після нанесення термопасти потрібно дуже акуратно встановити на місце радіатор і прикрутити до нього вентилятор.

Якщо ви ніколи раніше не змінювали термопасту і не впевнені, що можете це зробити, не пошкодивши відеокарту, довірте заміну термопасти фахівцеві.

Після заміни термопасти поверніть відеокарту на місце і знову перевірте її температуру під навантаженням. Якщо і з новим шаром терпомасти графічний адаптер продовжує перегріватися, найімовірніше, кулер вийшов з ладу. У такому випадку бажано звернутися до фахівця - можливо, кулер досить буде просто змастити, але якщо його вже не врятувати, доведеться ставити новий вентилятор.

Варто згадати, що існують відеокарти з так званим пасивним охолодженням, тобто без вентилятора. Якщо у вас саме така відеокарта, для кращого її охолодження потрібно або поліпшити циркуляцію повітря в системному блоці (почистити його від пилу, зібрати дроти в пучки, встановити в корпусі додаткові вентилятори), або все ж таки встановити кулер безпосередньо на радіатор відеокарти.

Також причиною перегріву може бути розгін відеокарти. Взагалі, фахівці радять розгоном відеокарт і процесорів не займатися, але якщо справа вже зроблена, потрібно встановити на відеокарту потужніший кулер, тому що стандартний справлятися з охолодженням не буде.

Отже, якщо у вас перегрівається відеокарта, причина в несправності або недостатньої потужності системи охолодження. Чим швидше ви вирішите проблему, тим менша ймовірність, що відеокарта остаточно вийде з ладу від перегріву.

Вконтакте
Pinterest