Що робити якщо засох картридж

admin Статті про hardware

Що робити якщо засох картриджПісля тривалого простою картриджі в принтерах засихають, тому друкувати документи неможливо. Чи варто купувати новий картридж, коли у старому ще є чорнило, або ж спробувати самостійно відновити працездатність сопел? Наш сайт It-Tehnolog.com розповість вам, що робити, якщо засох картридж.

У всіх принтерах передбачена функція самоочищення картриджа. Це гарантує, що при кожному включенні комп'ютера картридж буде прочищатися, що сприяє збереженню його працездатності. Але проблема в тому, що при самоочищенні картриджа витрачаються чорнила, тому навряд чи ви тримаєте принтер постійно включеним. Ще один спосіб зберегти працездатність картриджа - це друкувати хоча б по листу тексту раз на тиждень.

Засох картридж: що робити

Трапиться може різне, і іноді картриджі залишаються без роботи протягом тривалого часу, від місяця до кількох років. Чорнила всередині картриджа залишаються рідкими, але в неробочому стані будуть дюзи. Саме їх і необхідно чистити.

Відновити можна практично будь-який картридж, правда, не завжди вдається врятувати порожні картриджі, які лежали без роботи протягом тривалого часу. І все ж перед покупкою нового спробуйте відновити засохлий картридж, можливо, вам вдасться заощадити чималу суму.

Отже, що робити, якщо картридж засох? Його необхідно розмочити. Зверніть увагу, що розмочуванню підлягають тільки дюзи (сопла) картриджа, а не його контакти. Їх не можна піддавати дії рідини, щоб уникнути окислення.

Для засохлих картриджів тих чи інших моделей принтерів використовують різні рідини для розмочування. Для принтерів Canon, HP і Lexmark можна використовувати звичайну дистильовану воду. Налийте трохи води в кришку від банки, покладіть в неї пару паперових серветок і поставте на них картридж соплами вниз. Слідкуйте, щоб сопла були повністю покриті водою. У такому положенні залиште картридж на 5-6 годин, після чого перевірте його працездатність. Залийте в картридж трохи чорнила, вставте його в принтер і запустіть систему самоочищення. Перевірте, як картридж друкує, чи немає пропущених смуг.

Іноді 5-6 годин не вистачає на те, щоб розмочити сопла засохлого картриджа. Тому не впадайте у відчай, якщо нічого з першого разу не вийшло. Залиште картридж розмокати на 1-3 дні. Чим довше картридж стояв без роботи, тим більше часу йому потрібно для розмочування.

Буває, що в картриджі засихають не тільки сопла, але і чорнило всередині. Тут простим розмочуванням не впоратися, так як відновити картридж можна тільки за допомогою промивання зсередини. Всередину засохлого картриджа влийте спеціальну рідину для розмочування. Її можна купити в магазині або ж приготувати власну. Так, для всіх принтерів підходить розчин з 10% гліцерину, 10% спирту і 80% дистильованої води. Цей розчин необхідно профільтрувати, потім через шприц заправити в порожній картридж. Залиште таким чином картридж на кілька днів, після чого продуйте його сопла шприцом з гумовим перехідником. Після прочищення картриджа заправте його чорнилом, вставте в принтер і включіть функцію самоочищення.

Що робити якщо засох картридж до принтера

Зверніть увагу, що для розмочування засохлого картриджа підходить тільки дистильована вода, в якій немає домішок. Воду для відмочування картриджа беріть теплу, ще краще, якщо вона буде гарячою. Так процес розмочування чорнила піде швидше. Ні в якому разі не можна використовувати чистий спирт чи ж горілку для розмочування картриджів. Також не ставте картридж на полотняну серветку або вату. Ворс і волокна вати можуть залишитися на соплах і пошкодять друкувальну головку принтера.

Вконтакте
Pinterest