Що таке BIOS і як в нього увійти на ноутбуці

admin Статті про hardware

 

Як зайти в BIOS на ноутбуці

У наш час виробники ноутбуків роблять все можливе, що їх власники могли виправити виниклу неполадку якомога простіше і швидше, не виходячи при цьому з операційної системи. Але варто уточнити, що ноутбуки влаштовані за тими ж принципами, що і настільні ПК, і в деяких випадках впорається, не звертаючись до настройки BIOS неможливо.

 

Що таке BIOS

(BIOS - basic input / output system або базова система введення виведення) - програма, вбудована в материнську плату (незалежну пам'ять). Її основні функції:

 • Завантаження операційної системи;
 • Пошук і діагностика обладнання;
 • Надання інтерфейсу для налаштування обладнання.

Найбільш часто виконувані настройки:

 • Швидкість обертання кулерів;
 • Установка робочої частоти материнської плати;
 • Включення / відключення периферійних пристроїв;
 • Порядок завантаження (з якого пристрій починати завантаження комп'ютера).

Для того, щоб зайти в BIOS, зазвичай, потрібно натиснути клавішу del або F2 при завантаженні комп'ютера. Найчастіше, в ньому налаштовують завантаження комп'ютера з дисковода або флешки.

Так як БІОС забезпечує виявлення обладнання, в рідкісних випадках, новий пристрій може не заробити зі старою версією базової системи введення виведення. В такому випадку, БІОС необхідно оновити.

Варто сказати, що сучасні моделі ноутбуків компаній hp, lenovo, asus, acer, samsung, sony vaio оснащуються НЕ БІОС, а його більш просунутою версією - UEFI. Різниці між даними система в плані доступу немає. Єдине, що UEFI - це більш сучасна версія програмного забезпечення, яка просто-напросто замінює застарілий BIOS, виконуючи його функції.

Биос

 

Вхід в BIOS

Для того щоб увійти в біос на ноутбуці, незалежно від типу встановленої ОС Windows Xp, 7, 8 або 10 застосовуються гарячі клавіші або їх комбінації. І залежать вони не тільки від виробника лептопа, а й від материнської плати. Саме тому слід запам'ятати комбінацію клавіш, призначену саме для вашого ПК, тому що в самий невідповідний момент під рукою може не бути ні інструкції, ні іншого пристрою з доступом до інтернету.

Ще одна складність, з якою ви можете зіткнутися, коли знадобиться викликати биос - швидке завантаження ноутбука. Поки ви будете читати написи, і вирішувати, яку кнопку все-таки потрібно натискати, почне завантажуватися ОС. Щоб не потрапити в таку ситуацію, необхідно або знати гарячі клавіші, якими активується bios на вашому пристрої, або скористатися функцією припинення завантаження системи (викликається натисканням клавіші Pause). Однак не всі ноутбуки підтримують дану опцію.

 

Клавіші для запуску BIOS

 

Давайте розглянемо основні комбінації клавіш, які найчастіше використовуються, щоб в нього потрапити:

 • «F2» є найпоширенішою клавішею для входу в BIOS. Вона призначена для ноутбуків фірм Леново, Асер, Асус, Panasonic, Fujitsu-Siemens, Sony, Samsung, Dell, і Toshiba.
 • «ESC» використовується, як і «F2», в деяких моделях Тошиба.
 • «F10» призначена для ноутбуків HP і Dell.
 • «F1» іноді використовується в пристроях Lenovo.

Продовження списку клавіш для деяких моделей:

Продовження списку клавіш для моделей ноутбуків

Тепер ви знаєте, як самостійно включити биос. Слід тільки запам'ятати кілька важливих правил, які обов'язково допоможуть вам у цьому:

 • При включенні лептопа в більшості випадків на екран виводиться інформація про гарячі клавіші, натискання яких дозволить вам вийти в біос.
 • Завантаження BIOS можлива тільки після включення пристрою або при його перезавантаження. Якщо цей момент пропущено - потрібно заново перезавантажувати ПК.

 • Натискайте клавішу швидкого відразу, як тільки ПК почав завантажуватися. Для того щоб не упустити момент, натискайте її кілька разів.

Вконтакте
Pinterest