Вимірювання температури процесора

admin Статті про hardware

Вимірювання температури процесора.

Як правило, за температурою процесора стежити немає ніякої необхідності, оскільки сучасні моделі досить надійні і мають захист від перегріву. Але в деяких випадках відстежувати температуру процесора все ж доводиться.

 
Наприклад ви займалися розгоном, отже треба доглядати за процесором, або у вас з'явилися проблеми з кулером, і ви хочете з'ясувати, наскільки добре він справляється зі своїми обов'язками. Або ж ви просто хочете поспостерігати за температурою процесора заради цікавості (або заради заспокоєння, щоб знати, що температура в нормі).
 
Якою б не була причина, вам потрібна спеціальна програма для вимірювання температури процесора. Можна, звичайно, обійтися і без сторонньої програми (наприклад, дивитися температуру в BIOS), але погодьтеся, що для моніторингу програма все ж потрібна.
 
Існує величезна кількість різноманітних програм, за допомогою яких можна стежити за температурою, як платних, так і безкоштовних. У більшості подібних програм є один недолік: як правило, вони занадто перевантажені непотрібними для вас функціями (ІМХО).
 
Я рекомендую використовувати програму Core Temp. Це вузько спрямована програма, яка призначена спеціально для визначення температури процесора.
 
Що вміє Core Temp:
  1. Відстежує температуру в реальному часі, а також показує мінімальну і максимальну температуру, яка була зареєстрована під час роботи програми. Може показувати температуру окремо для кожного ядра.
  2. Щоб програма не муляла очі і не займала простір на робочому столі, можна згорнути її в трей (при цьому в треї відображається температура в реальному часі).
  3. Можна увімкнути журналювання, і отримані дані будуть зберігатися у форматі csv (можна відкрити з допомогою Excel).
  4. Є захист від перегріву (як працює, не перевіряв, і вам не раджу ).
  5. Показує окремо для кожного ядра частоту і рівень завантаженості.
  6. Відображає загальні відомості про процесор (модель, платформа).
 

Вимірювання температури процесора.

 

 
Нижче ви знайдете два посилання на скачування, 32 bit і 64 bit, виберіть відповідну вашій системі. Програма відразу повинна бути російською, якщо це не так, російську мову треба буде поставити в настройках: Options\Settings\Language.
 
Завантажити програму для вимірювання температури процесора:
 
Core Temp rus (32 bit) завантажити безкоштовно CoreTemp32.zip [315,04 Kb] (скачувань: 1183)
 
Core Temp rus (64 bit) завантажити безкоштовно CoreTemp64.zip [352,54 Kb] (скачувань: 1868)
 

 

 

.

Вконтакте
Pinterest