Як друкувати на принтері

admin Статті про hardware

Як друкувати на принтеріЯк друкувати на принтері? Принтер є периферійним пристроєм, який призначений для перенесення графіки або тексту з електронного вигляду на фізичний носій, як правило, невеликими тиражами. Після покупки такого пристрою у багатьох виникає питання, як друкувати на принтері.

Припустимо, що ви правильно підключили пристрій до комп'ютера, встановили необхідне програмне забезпечення (драйвер), і тепер у вас виникла необхідність що-небудь роздрукувати. Також читайте Як перемкнути відеокарту на ноутбуці

Друк тексту

Почати варто з друку тексту. Абсолютно кожен сучасний текстовий редактор володіє функцією друку. Щоб її викликати, необхідно увійти в меню «Файл», де слід вибрати пункт «Друк». Крім того, можна просто скористатися поєднанням клавіш Ctrl + P. З'явиться діалогове вікно, в якому потрібно вказати модель принтера, кількість копій, номери сторінок та інші параметри. Також якщо натиснути на кнопку «Властивості», з'являється можливість вибрати якість друку і вказати тип паперу.

Окремо варто поговорити про зазначення сторінок при друці. Якщо вам необхідно надрукувати вибірково кілька сторінок, потрібно просто через кому перерахувати їх номери. Також можна через дефіс задавати цілі діапазони, наприклад, якщо вам потрібні 1, 2, 3, 8, 9 і 10 сторінки, достатньо ввести «1-3,8-10».

Як відомо, великі документи можуть складатися з величезної кількості розділів. Варто сказати, що в офісних пакетах існує можливість друку за цими розділами, незалежно від номерів сторінок. Наприклад, для друку третього розділу знадобиться ввести «S3». Крім того, друкувати на принтері документ можна в межах одного такого розділу. Наприклад, вам потрібні з першої по п'яту сторінки четвертого розділу, тоді слід ввести «p1s4-p5s4».

Друк фотографій

Що ж стосується друку фотографій, то для цього знадобиться принтер, що підтримує такий вид роботи, і спеціальна фотопапір, яка може бути матовим або глянсовим. Далі слід вибрати необхідне зображення, для цього достатньо просто клацнути правою кнопкою миші по потрібному файлу і в контекстному меню вибрати пункт «Друк». Пості цього на екрані з'явиться діалогове вікно Майстра друку, де слід вибрати пункт «Настройка друку». Тепер в розділі «Носій» необхідно вибрати тип «Фотопапір» і натиснути на кнопку «Далі». На наступному етапі потрібно вибрати розмір фотографії, а також визначити її місце розміщення на аркуші.

Проте краще не користуватися стандартним Майстром друку, а віддати перевагу спеціалізованим програмам для перегляду зображень. Справа в тому, що вони більш зручні для того, щоб друкувати на принтері фотографії, крім того, за допомогою таких програм можна легко компонувати кілька зображень на одному аркуші.

Також варто сказати, що крім тексту, фотографій або простих зображень, ще друкують різні креслення. Однак для них найчастіше використовуються або принтери великих форматів, або спеціальні плоттери, здатні друкувати навіть на аркушах з форматом А0.

Наостанок слід сказати, що якщо не вдається зробити друк на принтері, причин може бути маса: неправильне підключення пристрою або необхідність перевстановлення драйверів. Якщо з цим все в порядку, то в такому випадку на екрані з'явиться діалогове вікно з інформацією про відсутність в принтері паперу або необхідного обсягу чорнила. Обов'язково уважно стежте за тим, щоб картриджі завжди були заправлені і їх вміст не висихав, так як це може загрожувати дорогим ремонтом.

Вконтакте
Pinterest