Як користуватися сканером

admin Статті про hardware

Як користуватися сканеромЯк користуватися сканером. Сканер - це пристрій для зчитування двомірного зображення та подання його в електронній формі. Сканувати можна як фотографії, так і текст, який може бути навіть розпізнаний комп'ютером завдяки спеціальному програмному забезпеченню. У цій статті ми розповімо, як користуватися сканером.

Як користуватися сканером

Перш за все вам знадобиться встановити цей пристрій: підключити його до комп'ютера і встановити драйвера. Також потрібно встановити спеціальну програму, в якій є функція сканування. Як правило, такий додаток повинен бути на диску з драйверами. Однак можна користуватися такими програмами, як Adobe Photoshop, ABBYY FineReader, XnView та багатьма іншими. Щоб перевірити, чи є в додатку можливість сканування, зайдіть в пункт меню «Файл» і переконайтеся, що в розділі «Імпорт» є пункт, назва якого відповідає моделі підключеного сканера. Також читайте статтю Як підключити монітор до комп'ютера.

Запустіть таку програму. Далі відкрийте кришку пристрою і покладіть туди фотографію чи аркуш з текстом. Потім виберіть функцію сканування в програмі. Відкриється окреме вікно, де знадобиться натиснути на кнопку «Попередній». Потім слід вибрати область аркуша або фотографії, яку ви хочете оцифрувати. Також тут є можливість встановити режим сканування в залежності від якості друку матеріалу, що лежить під кришкою пристрою. Також сканувати можна в кольоровому або чорно-білому варіанті.

Крім того, необхідно буде вибрати дозвіл. Якщо Ви бажаєте сканувати фотографії, бажано виставити більш велике значення, щоб зображення вийшло більш високої якості. Після того як всі налаштування встановлені, можна натиснути на кнопку «Сканування». Цей процес не займає багато часу, однак почекати доведеться.

Потім на екрані з'явиться оцифроване зображення, яке знадобиться зберегти. Для цього вибираємо пункт меню «Файл» і натискаємо на «Зберегти» або «Зберегти як». Тепер необхідно задати розширення і придумати файлу ім'я.

Також варто відзначити, що якщо ви будете сканувати фотографії, які вклеєні в великий альбом, не забудьте залишити кришку сканера трохи піднятою. Як правило, всі сучасні пристрої такого типу розраховані на те, що в них будуть вкладати речі, що мають велику товщину.

Крім того, користуватися сканером можна по мережі. Процедура сканування не відрізняється від описаної вище, проте необхідно виконати ряд попередніх налаштувань. Зайдіть в «Панель управління» через меню «Пуск» і виберіть «Перегляд мережних комп'ютерів і пристроїв». Потім у списку пристроїв виберіть потрібну модель сканера. Зазвичай оцифровка набраних текстів та зображень по мережі використовується в офісах, де немає необхідності обладнати кожне робоче місце сканером.

Окремо потрібно розповісти про можливості розпізнавання оцифрованого тексту. Для виконання цієї операції буде потрібно встановити програму ABBYY FineReader, яка перетворює зображення букв в текстові символи. Додаток здатний інколи помилятися, тому рекомендується перечитувати вихідний текст і самостійно вносити необхідні правки. Ця програма має зрозумілий інтерфейс: всі необхідні кнопки винесені на панель інструментів, тому розбиратися з функціоналом довго не доведеться.

Як ви змогли переконатися, користуватися сканером дуже просто і для цього не потрібні якісь спеціальні знання. Сподіваємося, наведені поради допоможуть вам у використанні цього пристрою.

Вконтакте
Pinterest