Охолодження комп'ютера. Як охолодити комп'ютер.

admin Статті про hardware

Як охолодити ком'ютер. Охолодження комп'ютера.

Як охолодити комп'ютер. Охолодження комп'ютера. Оскільки не всі володіють достатніми коштами на покупку кондиціонерів, миспробуємо захистити домашній комп'ютер від перегріву найбільш бюджетними і навіть кустарними способами.

Купити просторий новий корпус без блоку живлення

Корпуси вдосконалюються з кожним днем, і той корпус для комп'ютера, який ви купили два роки тому, вже не відповідає сьогоднішнім ідеалам. За 60-80 доларів сьогодні можна придбати просторий корпус з численними місцями для 6-8 кулерів, які будуть прекрасно обдувати те, що всередині, і нижнім розташуванням блоку живлення.

Правда, на заводі в такі корпуси зазвичай вставляють 1-2 вентилятора (і не завжди кращої якості), так що доведеться витратитися на додаткові кулери. Майте на увазі: діаметр кулера менше 120 мм не особливо допоможе для охолодження, а в деяких випадках навіть нашкодить. Тому корпусу краще вибирати з посадочними місцями під 120 і 140-мм вентилятори, вони непогано підходять для розгону відеокарти.

Безперервно обдувати відкритий корпус вентилятором

Такий варіант радить навіть Джеймс Дайсон (James Dyson), винахідник безлопастного вентилятора і беззмінний керівник корпорації Dyson протягом десятків років. Звичайно, він говорить не тільки про охолодження ПК, але як визнаний фахівець у цій галузі, стверджує, що навіть в дуже жаркій кімнаті простий рух повітря впливає на зниження його температури.

Скористаємося цією порадою і ми, застосувавши її для охолодження комп'ютера: відкриємо корпус (можна з двох сторін), поставимо вентилятор в найбільш вигідне становище з лівого боку і спробуємо трохи знизити температуру. Хтось використовує навіть пилосос в режимі «на видув». Рішення не дуже витончене і в чомусь незграбне, але при обмежених засобах відповідне. В крайньому випадку, можна витягнути всі деталі з корпусу і так само безперервно обдувати їх звичайним вентилятором.

До речі, оскільки всі рітейлери вже подбали про підвищення цін на вентилятори, можна купити, наприклад, настільний з живленням USB за $ 10 в Китаї. Звичайно, він буде йти місяць-півтора, але зате заощадите пристойну суму.(Раджу прочитати статтю - Охолодження ноутбука)

Як охолодити комп'ютер

Забезпечити додатковими кулерами ваш корпус

У вашому комп'ютері не передбачені місця для додаткових вентиляторів? Немає проблем: читаєте численні форуми (наприклад, на overclockers.ru або просто забиваючи відповідний запит в Google), радитеся з фахівцями і, озброївшись необхідними інструментами і прикупивши потрібне число хороших кулерів і розгалуджувачів для кабелів живлення, створюєте в комп'ютері власну систему охолодження. Вибирати охолоджувані вузли варто перш за все ті, які найбільше гріються.

Перемістити комп'ютер в прохолодне місце

Такий варіант охолодження комп'ютера підійде найбільше тим, хто живе у власному будинку, або в старому будинку, де була спеціальна підвіконна холодильна ніша. Туди можна перемістити корпус, щоправда, в цьому випадку вам буде потрібно багато подовжувачів. Дуже, дуже багато подовжувачів. Або просто можна переїхати на кухню.

Найбільш екстремальний, але не енергоємний варіант - старий холодильник невеликої висоти, який багато хто віддає за безцінь або задарма. Як застосувати такий холодильник до корпусу ПК, залежить виключно від вашої фантазії. Можна, наприклад, помістити деякі вузли комп'ютера в такий холодильник, попередньо убезпечивши їх від конденсату. Гості будуть дивуватися, а ви будете гордо демонструвати цю монструозну конструкцію.

Звичайно, такі способи мають і недоліки - і естетичність страждає, і пилу багато з таких рішень більше, і доглядати за подібними конструкціями треба інакше, ніж за звичайним «чорним ящиком». Але якщо цікаво спробувати - вперед!

Ось такими простими способами можна охолодити комп'ютер. А про чистку комп'ютера можете прочитати в статті Як почистити комп'ютер.

Вконтакте
Pinterest