Як підключити другий вінчестер

admin Статті про hardware

Як підключити другий вінчестер

Як правильно підключити другий жорсткий диск. З проблемою браку місця на вінчестері рано чи пізно стикаються всі користувачі незалежно від того, якого обсягу диск був встановлений в комп'ютері спочатку. Виявивши, що статус бар ступеня заповнення диска у вікні відомостей про комп'ютер набув червоного кольору, користувачі відразу ж замислюються про те, як підключити другий жорсткий диск, збільшивши обсяг доступних накопичувачів. Звичайно, можна спробувати вирішити проблему «малою кров'ю», видаливши з диска все зайве, але як показує практика це тимчасове рішення і походу в комп'ютерний магазин за новим вінчестером вам в найближчому майбутньому не уникнути.

Як правильно підключити другий жорсткий диск

Комп'ютерні комплектуючі розвиваються стрімко і навіть якщо ви володіли актуальними знаннями про них кілька років тому, то висока ймовірність що вони безнадійно застаріли і їх потрібно освіжити.

Вибираючи жорсткий диск (як вибрати надійний жорсткий диск) спочатку потрібно згадати про інтерфейси його підключення. Інтерфейс АТА безнадійно застарів і якщо у вашому комп'ютері диски підключаються по IDE-шині (широкому шлейфу на 40 або 80 проводів), то шукати відповідні диски потрібно не в магазинах комп'ютерних комплектуючих, а швидше за все, вже на аналогічних ринках б/у техніки. В даний час виробниками випускаються одиничні моделі дисків, що підтримують даний інтерфейс.

Види інтерфейсів підключення жорстких дисків

Сучасний інтерфейс підключення жорстких дисків - Serial ATA (SATA) різних версій. Всі версії мають зворотну сумісність і навіть якщо контролер шини даних материнської плати підтримує тільки SATA першої версії, то це не буде для вас проблемою і можна буде використовувати диски SATA II і SATA III. Природно, що сам диск в цьому випадку не зможе працювати зі швидкістю передачі даних більшою, ніж швидкість шини. Також перегляньте статтю Як вибрати зовнішній жорсткий диск

Теоретично реалізована і заявляється в специфікаціях інтерфейсів пропускна спроможність різних версій SATA складає:

 • SATA - до 1,5 Гбіт/с
 • SATA II - до 3,0 Гбіт/с
 • SATA III - до 6,0 Гбіт/с

Цих даних цілком достатньо для вибору підходящого диска. Вам потрібно лише визначитися з обсягом вінчестера. Після того, як жорсткий диск буде придбаний його потрібно буде встановити в комп'ютер, підключити і програмно сконфігурурвати. Розглянемо покроково весь процес.

 • Вимкніть системний блок комп'ютера і від'єднайте від нього всі дроти. Найголовніше - не забудьте відключити провід подачі живлення.
 • Покладіть системний блок на стіл, де буде достатньо освітлення і зніміть з нього ліву бічну кришку, відкрутивши позаду неї кріпильні гвинти.
 • Прикрутіть у вільний відсік всередині корпусу комп'ютера новий жорсткий диск, використавши для цього короткі гвинти. Якщо дозволяє внутрішній простір корпусу системного блоку, то старий і новий диски краще рознести подалі один від одного, забезпечивши умови для їх кращого охолодження.
 • Підключіть інформаційний шлейф SATA однією стороною в 7-контактний роз'єм жорсткого диска, а інший в аналогічний вільний роз'єм контролера SATA на материнській платі.
 • Знайдіть на блоці живлення вільний роз'єм для подачі живлення до пристроїв на SATA інтерфейсі і підключіть його до відповідного роз'єму на диску, розташованому поруч з інформаційним шлейфом. Якщо на блоці живлення немає вільних SATA роз'ємів, то щоб їх отримати можна використовувати спеціальні перехідники. Щось переплутати і встановити неправильно дуже складно. Всі роз'єми і конектори в комп'ютері мають захист від неправильного підключення у вигляді виступів (ключів) і пазів, які виключають можливість помилки. Головне не прикладати надмірних зусиль.
 • Встановіть на місце задню кришку, підключіть проводи і запустіть комп'ютер. Зайдіть в BIOS і переконайтеся, що на апаратному рівні встановлений диск визначився материнською платою.
 • Завантажте операційну систему. Якщо диск новий, то на даному етапі операційна система не буде його бачити, так як він не містить розмічених розділів. Тому, введіть у рядок пошуку команду diskmgmt.msc і натисніть кнопку Введення (Enter) на клавіатурі. Даний рядок з'являється над кнопкою «Пуск» після її натискання в операційних системах Windows 7/Vista.
 • У відкритому менеджері управління дисками знайдіть новий диск, клікніть по ньому правою кнопкою мишки і в меню оберіть пункт «Створити простий том».
 • Дотримуючись інструкцій Майстра створення простого тому ви створите на диску розділ, присвоївши йому буквене позначення і відформатуєте встановлений вінчестер. Після цього він буде повністю готовий до роботи.

Встановивши другий жорсткий диск ви на довгий час вирішите проблему браку місця в комп'ютері, якщо звичайно вибрали накопичувач відповідного вашим потребам обсягу.

Вконтакте
Pinterest