Як підключити навушники до комп'ютера

admin Статті про hardware

Як підключити навушники до комп'ютераБагато хто сьогодні використовують навушники з вбудованим мікрофоном під час роботи за комп'ютером. З їх допомогою можна здійснювати дзвінки по Skype і слухати музику, не заважаючи оточуючим. У цій статті ми розповімо, як підключити навушники до комп'ютера.

Як підключити навушники до комп'ютера

Передусім треба сказати, що з таким завданням здатна впоратися навіть дитина. Як правило, гніздо для підключення навушників розраховане для стереофонічного звучання. Тому спочатку слід переконатися, що ви дійсно підключаєте в звукову карту стереошнур. Перевірити це досить просто: на його штекері типу Jack повинно бути дві чорні смужки. В іншому випадку правий канал виходу замикається і таким чином шкодить звуковій карті. Однак в магазинах радіодеталей можна знайти спеціальні перехідники, які запобігають такому замиканню. Також читайте статтю Як підключити джойстик.

У тому випадку якщо у вас стереофонічні навушники, обладнані штекером Jack, діаметр якого 3,5 міліметра, їх можна підключати безпосередньо до зеленого виходу звукової карти вашого комп'ютера або ноутбука. Якщо ж кольорове маркування відсутнє, поряд з необхідним гніздом повинна знаходитися невелика піктограма із зображенням навушників або напис «Phones».

Окремо варто поговорити про підключення професійних навушників, які, як правило, використовують звукорежисери та працівники радіостанцій. Справа в тому, що такі навушники мають штекер типу Jack з діаметром 6,3 міліметра. Їх слід підключати через спеціальний перехідник, який також досить легко можна знайти в продажу. Однак багато хто відзначає деяку незручність таких перехідників, так як вони створюють так зване радіальне навантаження на гніздо. Тому перехідник найкраще зробити самому. Візьміть штекером, діаметр якого 3,5 міліметрів, і гніздо на 6,3 міліметра, з'єднавши їх контакти гнучким проводом.

Щоб підключити навушники, котрі мають штекер ОНЦ-ВГ, до комп'ютера, необхідно також виготовити спеціальний перехідник. Такий штекер можна зустріти на старих вітчизняних навушниках серії ТДС. Незважаючи на вік такої гарнітури, досить часто можна зустріти поціновувачів її якісного відтворення звуку. Щоб зробити перехідник, спочатку потрібно омметром визначити цоколівку штекера. У той момент, коли він підключений між входом і загальним контактом одного з двох каналів, клацання при підключенні вчуватиметься тільки в одному з них. Якщо ж клацання чується в обох каналах одночасно, значить, випромінювачі з'єднані послідовно. Лише після того як визначите, які контакти відповідають стереоканалам і загальному проводу, можна виготовити перехідник. Він буде складатися з гнізда типу ОНЦ-ВГ з п'ятьма контактами і 3,5-міліметрового штекером типу Jack.

Наостанок варто розповісти, як підключити навушники, на яких встановлено мікрофон. Для цього необхідно крім штекера навушників увіткнути штекер мікрофона у відповідне гніздо. Jack мікрофона слід застромити в рожеве гніздо. Якщо ж кольорового маркування немає, поруч з необхідним гніздом буде піктограма мікрофона або напис «Mic». Як правило, таку гарнітуру використовують для розмов по Skype, тому для правильної роботи мікрофона знадобиться налаштувати його в самій програмі для дзвінків, а також в налаштуваннях звуку в операційній системі.

Для цього увійдіть у меню «Пуск», виберіть «Панель управління». Далі перейдіть до розділу «Звук». У діалоговому вікні слід перейти у вкладку «Запис» і переконатися в тому, що в поточний момент включений вхід для мікрофона, а не лінійний вхід.

Як ви змогли переконатися, підключити навушники до комп'ютера досить просто. Необхідно лише знати, яке гніздо звукової карти є виходом.

Вконтакте
Pinterest