Як підключити сканер

admin Статті про hardware

Як підключити сканерСканер є спеціальним пристроєм, який призначений для перетворення зображень у цифровий формат. Процес роботи такого пристрою називається скануванням і може застосовуватися в багатьох областях людської діяльності. У цій статті ми розповімо, як встановити сканер.

Сьогодні виробництвом таких пристроїв займається величезна кількість фірм з Південно-Східної Азії, США та Японії. Більшість моделей сканерів, як правило, сумісні з операційною системою Microsoft Windows.

Як підключити сканер

Слід зазначити, що встановити сканер можна двома способами: підключити пристрій до безпосередньо до комп'ютера або до сервера, завдяки якому сканер будуть використовувати відразу декілька користувачів. Останній спосіб найчастіше застосовується в офісах, де немає необхідності обладнати кожне робоче місце таким пристроєм і набагато вигідніше купити один сканер для декількох співробітників. Також читайте статтю Як користуватися веб-камерою.

Як встановити сканер на персональний комп'ютер

Спочатку розглянемо, як встановити сканер на персональний комп'ютер або ноутбук. Буде потрібно самий звичайний USB-кабель, який, як правило, входить в комплект поставки пристрою. Однак якщо в комплекті його не буде, то такий кабель можна купити абсолютно в будь-якому магазині комп'ютерної техніки. Один кінець USB-кабелю потрібно підключити до спеціального роз'єму сканера, який знаходиться на задній панелі пристрою, а другий кінець - до відповідного роз'єму комп'ютера. Тепер сканер можна включити. Можливо, буде потрібно почекати кілька секунд, поки операційна система його автоматично визначить.

У тому випадку, якщо Windows не вдалося визначити новий пристрій, знадобиться встановити драйвера. Диск з необхідним програмним забезпеченням зазвичай поставляється разом зі сканером. Однак якщо його немає, потрібно зайти на офіційний сайт виробника, де драйвера всіх випущених моделей доступні для вільного скачування в спеціальному розділі. Після завантаження встановіть драйвер на комп'ютер або ноутбук і спробуйте повторно підключити сканер.

Підключення сканера до сервера

Як вже було сказано, може з'явитися необхідність встановити сканер, використовуючи сервер. Перш за все за допомогою USB-кабелю підключіть пристрій до комп'ютера, який виступає в ролі сервера. Тепер на цьому комп'ютері увійдіть у меню «Пуск» і виберіть «Панель управління», де клацніть на пункт «Мережа». Перед вами з'явиться меню, в якому слід вибрати «Центр управління мережами і загальним доступом». Після цього з'явиться список команд, з якого потрібно вибрати «Перегляд мережних комп'ютерів і пристроїв». Далі на екрані з'явиться спеціальне вікно, де зі списку сканерів необхідно вибрати потрібну модель пристрою.

У наступному діалоговому вікні натисніть на кнопку «Встановити», після чого автоматично запуститься Майстер установки. Чітко дотримуйтесь запропонованих інструкцій, а в кінці установки натисніть на кнопку «Готово». Тепер сканер підключений, і ним можна користуватися, передаючи дані по локальній мережі.

Як ви змогли переконатися, щоб встановити сканер і підключити його до комп'ютера або сервера, не потрібні якісь додаткові знання та навички. Достатньо лише дотримуватися певного порядку дій, у тому числі подбати про наявність необхідного програмного забезпечення для правильної роботи нового пристрою.

Наостанок варто лише звернути увагу на те, що деякі сканери можуть підключатися не до USB-порту, а до так званих портів LPT або SCSI, для яких знадобляться шнури із спеціальним роз'ємом. Крім того, далеко не всім сканерам для живлення достатньо USB-кабелю, і багато моделей перед установкою слід підключити до розетки за допомогою мережевого шнура.

Вконтакте
Pinterest