Як підключити джойстик до комп'ютера

admin Статті про hardware

Як підключити джойстикГрати на комп'ютері люблять практично всі користувачі, незалежно від віку і роду діяльності. Комусь цікаво розкладати пасьянс, а комусь припадають до душі симулятори перегонів або так звані «бродилкі». У цій статті ми розповімо, як підключити джойстик до комп'ютера, що неодмінно поліпшить відчуття, одержувані під час гри.

Зрозуміло, джойстик не потрібен, щоб розкладати пасьянси, однак для більш серйозних комп'ютерних ігор багато хто вважає такий пристрій просто незамінним.

Як підключити джойстик до комп'ютера

Підключити джойстик до комп'ютера досить просто, необхідно лише дотримуватися послідовності певних дій. Перш за все потрібно встановити драйвери, які, як правило, входять в комплект поставки будь-яких пристроїв, що підключаються до комп'ютера. Також читайте Як підключити навушники до комп'ютера

Далі слід з'ясувати, чи підтримує сама гра роботу з джойстиком. Для цього підключіть пристрій до комп'ютера. Всі сучасні джойстики підключаються до USB, тому достатньо лише вставити шнур у відповідний роз'єм комп'ютера. Тепер запустіть гру, де в головному меню виберіть «Опції», а потім перейдіть в розділ «Настройки керування». У переліку пристроїв необхідно вибрати джойстик. У тому випадку якщо він не буде працювати, спробуйте виконати ту ж процедуру на іншій грі. Якщо ж пристрій буде відмовлятися працювати тільки в одному додатку, зв'яжіться зі службою підтримки розробників гри.

Також для перевірки працездатності джойстика можна увійти в меню «Пуск» і відкрити «Панель управління». Потім слід вибрати пункт «Ігрові пристрої», де в статусі джойстика повинно бути написано «OK». Якщо такий статус відсутній, натисніть на кнопку «Властивості» і клацніть на кнопку «Перевірка». Якщо таким чином виникла помилка буде виправлена, пристрій завібрує або на ньому запаляться індикатори.

Крім USB-порту джойстики можуть підключатися в так званий Game-порт. У такому випадку в статусі під час перевірки працездатності пристрою може бути написано «Не під'єднаний». Як правило, причиною служить несправність самого джойстика або програмного забезпечення, яке використовує операційна система Windows.

Однак при використанні Game-порту для початку переконайтеся, що пристрій під'єднано в єдиному екземплярі, а щоб переконатися в правильності його роботи, слід через «Панель управління» увійти в розділ «Ігрові пристрої» і вибрати пункт «Джойстик для Game-порту». Якщо такий пункт є в наявності, значить, порт повністю працездатний. В іншому ж випадку рекомендуємо звернутися в технічну підтримку магазину, в якому ви купували комп'ютер.

Зазвичай джойстики, що підключаються до USB-порту, автоматично визначаються операційною системою відразу ж після підключення. Якщо при запуску гри пристрій не з'явилося у відповідному списку, перевірте, чи бачить джойстик комп'ютер. Для цього на ярлику «Мій комп'ютер» клацніть правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть «Властивості». Потім увійдіть у «Диспетчер пристроїв». Якщо і в відображенні списку не буде джойстика, то, швидше за все, він вимагає окремого включення натисканням певної кнопки на своєму корпусі.

Як ви змогли переконатися, найлегше підключити джойстик, що використовує для своєї роботи USB-інтерфейс. Однак у будь-якому випадку знадобиться подбати про встановлення необхідного програмного забезпечення для правильного функціонування пристрою під час гри.

Вконтакте
Pinterest