Як очистити комп'ютер

admin Статті про hardware

Як почистити комп'ютерЯк чистити комп'ютер від пилу. Як і ваша машина, ваш будинок або навіть ви самі, ваш комп'ютер час від часу потребує хорошого чищення, яке дозволяє запобігти скупченню в ньому пилу і його перегріву(детальніше про це тут Охолодження комп'ютера. Як охолодити комп'ютер). Зробити це відносно нескладно, та й робота займе лише 20 хвилин. Тому сьогодні ми розповімо вам, як ефективно почистити ваший комп'ютер.

Стаття розповідає, як почистити в комп'ютері цілком все. Однак вам необов'язково знімати оперативну пам'ять або відеокарту, якщо вам цього не хочеться. Також ми рекомендуємо чистити комп'ютер регулярно.

Як часто я повинен чистити комп'ютер?

Залежно від навколишніх умов, чистка вашого комп'ютера може вимагатися частіше або рідше. Важливо враховувати розташування комп'ютера; так, якщо комп'ютер розташований на підлозі, то в нього легше потрапляє пил, волосся, частинки килимів і т.п. Але якщо ви тримаєте свій комп'ютер вище, наприклад, на своєму робочому столі, то різним забруднюючим частинкам проникати в нього складніше.

При курінні поряд з комп'ютером, сигаретний попіл і хімічні елементи можуть осідати на вентиляторах та інших елементах вашого комп'ютера. Очищення від всього цього кожні 6 місяців навіть може покращити продуктивність комп'ютера. Як збільшити швидкість комп'ютера описано в цій статті.

Будучи власником домашніх тварин, не можна виключити попадання у ваш комп'ютер їх шерсті. Потрапляючи всередину, шерсть забиває вентилятори та інші частини.

Також багато людей люблять їсти і пити поруч зі своїм комп'ютером. Цим людям рекомендується займатися чищенням частіше.

Отже, якщо ви "винні" в одному зі згаданих вище "гріхів", то вам рекомендується чистити свій комп'ютер кожні 3-6 місяців. Але якщо ваш ПК раптом став грітися, сильніше ніж зазвичай, відкрийте його, щоб переконатися у відсутності (або в наявності) всередині корпусу скупчень пилу або волосся, і при необхідності почистіть його.Приготування до чищення комп'ютера

Не відкривайте комп'ютер поки він працює або до нього підключені якісь кабелю. Завжди безпечніше спочатку відключити від комп'ютера всі периферійні кабелю, на зразок кабелів USB, аудіо, відео і, особливо, кабелю живлення.

Як ретельно очистити комп'ютер

Не намагайтеся почистити комп'ютер, поки він підключений до мережі живлення. Переконайтеся, що кабель живлення вимкнено.

Тепер помістіть свій ПК в добре вентильовану зону. Якщо ви обмежені в просторі, то просто тримайте поблизу пилосос (не для чищення нутрощів; детальніше про це далі) для подальшого швидкого очищення приміщення.Інструменти для чистки комп'ютера.

Ще до відкриття корпусу комп'ютера, вам необхідно підготувати деякі чистячі інструменти. Ми вкрай не радимо використовувати пилосос. Його застосування може сприяти накопиченню статичних зарядів, які можуть засмажити важливі електронні компоненти на вашій материнській платі, відеокарті або інших компонентах.

Це просто погана ідея, так що подолайте себе і придбайте балончик стислого повітря.

Отже, для чищення комп'ютера вам знадобиться:

  • Набір інструментів з викрутками;
  • Балон стисненого повітря;
  • Протиральна ганчірка;
  • Хомути (опціонально);
  • Ножиці (опціонально);
  • Термопаста (опціонально);
  • Ручка чи олівець (опціонально).

Як видно, деякі інструменти опційні, так що не хвилюйтеся, якщо у вас їх немає. У нас є лише деякі з них, але і без них ми можемо добре почистити комп'ютер.

Як ретельно чистити свій настільний комп'ютер

Тепер, коли ви знаходитесь в добре вентильованій зоні і всі потрібні інструменти у вас є, можна приступати до розтину корпусу комп'ютера. Всі корпуси різні. Якщо ви ніколи раніше ніколи не відкривали свій корпус і у вас виникли з цим проблеми, зверніться до керівництва вашого комп'ютера або спробуйте заздалегідь знайти інструкцію на вашу модель в Інтернеті.

Для більшість корпусів, все, що потрібно для їх відкриття - це відкрутити пару гвинтиків, зрушити бічну стінку і зняти її. І все - комп'ютер відкритий.

Проникнувши всередину комп'ютера, вам, можливо, доведеться відключити всі кабелі, що йдуть до бічнії стінки.

Для спрощення чистки, краще всього дістати з комп'ютера всі легкознімні компоненти. Більшість настільних комп'ютерів дозволяють зняти модулі оперативної пам'яті, відеокарту і жорсткі диски.

Ми рекомендуємо не знімати процесор, тому що якщо ви це зробите вам доведеться заново наносити термопасту, що використовується для передачі тепла від процесора до кулера (термопасту потрібно повторно наносити кожен раз, як ви знімаєте з процесора кулер). Якщо термопаста у вас є, і ви все ж хочете зняти процесор, то при складанні не забудьте очистити процесор від старої термопасти за допомогою спирту та м'якої тканини. Потім нанесіть свіжий шар термопасти.

Як очистити комп'ютер

Більшості людей немає чого знімати процесор і його кулер. Це не має особливого значення, враховуючи, що на сокет CPU потрапляє трохи пилу. Хоча з іншого боку, якщо ви чистите свій комп'ютер, то чому б вам не зробити це до кінця? Вирішувати вам.

Чистка комп'ютера

Почніть чистку з тільки що знятих вами периферійних пристроїв. Візьміть балончик стислого повітря і обдуйте їм місця найбільшого скупчення пилу.

При чищенні відеокарти з вентилятором, ви можете помістити ручку або олівець між його лопастей, щоб при обдувці стисненим повітрям він не обертався.

Далі, ми перейшли до нутрощів комп'ютера. Давайте почнемо з прибирання частинок пилу, які можуть утворюватися всередині слотів оперативної пам'яті. Візьміть балончик стислого повітря, направте його на слот RAM і продуйте весь слот. Зробіть це для всіх слотів у вашому комп'ютері.

Тепер перейдемо до більш великого обладнання, на зразок вентилятора процесора і блоку живлення. І знову, для чищення вентиляторів ми рекомендуємо використовувати ручку або олівець, які не дадуть їм обертатися. Використовуйте балон стисненого повітря для видування всіх частинок пилу.

Також для чищення лопастей вентиляторів ви можете використовувати відповідну паличку (або ганчірку). Процес трохи нудний, але він дозволяє домогтися гарної чистоти вентиляторів.

Внизу вашого корпусу, без сумніву, будуть клуби пилу. Ви можете почати з видування їх з корпусу з допомогою стиснутого повітря. Якщо ж пил в корпусі все-таки залишається, використовуйте для її стирання ганчірочку. Переконайтеся, що ганчірочка не мокра, а волога. Повторюйте ці етапи до тих пір, поки обсяг пилу в вашому корпусі не знизиться до мінімуму.

Нарешті, не забудьте почистити і інші вентилятори, порти і комплектуючі.

Укладання кабелів після чистки комп'тера

На відміну від професійно зібраних комп'ютерів, системи, зібрані вами самостійно, часто працюють з хаотично укладеними кабелями, довжини яких вистачає якраз. Укладання кабелів дозволить не тільки краще розподіляти повітряні потоки усередині корпусу, але й не дозволить вентилятору вашого процесора, або будь-яким іншим вентиляторам, торкатися неакуратно прокладених поблизу кабелів.

Для початку вам необхідний пакетик хомутів. Не важливо, якого вони розміру, якщо вони досить довгі, щоб обхопити всі ваші кабелі.

Почніть з відключення всіх кабелів. Переконайтеся, що запам'ятали (або замалювали) схему підключення кабелів, щоб пізніше підключити все назад.

Згрупувавши кабель або набір кабелів так, як вам подобається, оберніть навколо нього хомут і протолкніте його тонкий кінець через затиск. Потім затягніть хомут, витягаючи його тонкий кінець до тих пір, поки це можливо. Затягнувши, візьміть ножиці і відріжте зайвий виступаючий кінець.

Повторюйте цю операцію стільки разів, скільки потрібно для укладання всіх кабелів.

Збірка після чистки

Підключіть всі відключені кабелю до їх роз'ємів. Якщо ви не пам'ятаєте, який кабель звідки, зверніться до раніше створеної собою документації. Також не забудьте повернути на місце і всю зняту периферію, на зразок відеокарти і модулів пам'яті RAM, в підходящі для них слоти.

Тепер ваш комп'ютер повинен виглядати як новенький всередині і зовні. Ми очистили комп'ютер від пилу, волосся, частинок шкіри і т.п. Ваші кабелю повинні бути охайно укладені, розведені і прибрані від вентиляторів та іншого чутливого обладнання.

Якщо раніше у вас були проблеми з перегрівом, то ви помітите, що ця проблема вже в минулому. І не забудьте чистити свій комп'ютер кожні 3-6 місяців, щоб підтримувати його продуктивність!

Ось і все, ви дізналися як очистити комп'ютер. Також можете почитати про Діагностикау несправностей ноутбука

Вконтакте
Pinterest