Як правильно вибрати зовнішній жорсткий диск

admin Статті про hardware

Як правильно вибрати зовнішній жорсткий дискПам'ятаєте той час, коли жорсткий диск мав всього лише кілька мегабайт? З того часу минуло чимало років, змінилися ми і, звичайно ж, змінилися жорсткі диски. З розвитком високої швидкості Інтернету і збільшенням об'ємів файлів вони стали істотно збільшуватися в розмірі. Сьогодні вже нікого не здивувати жорстким диском об'ємом в 3 терабайта, причому жорсткий диск в 500 гігабайт або навіть в 1 терабайт є у більшості юзерів на домашньому комп'ютері.

Як правильно вибрати зовнішній жорсткий диск

Погодьтеся, зберігати інформацію на вінчестерах такого об'єму дуже зручно. Дані непотрібно видаляти, з метою звільнення місця, можна качати і копіювати файли великого розміру не замислюючись як раніше: поміститися все це чи ні. Але крім великого обсягу, жорсткі диски стали мобільними. Тепер вам непотрібно дублювати дані на всіх своїх комп'ютерних пристроях, а також непотрібно ходити до друзів знімаючи свій внутрішній жорсткий диск, так як є зовнішній жорсткий диск, який істотно спрощує нам роботу з комп'ютерними пристроями. Далі it-tehnolog.com розкажt вам, як вибрати зовнішній жорсткий диск.

За якими параметрами вибирати зовнішній жорсткий диск

Вибирати зовнішній жорсткий диск потрібно виходячи із завдань, які ви на нього покладаєте.

Почати вибір потрібно з об'єму жорсткого диска. Якщо вам потрібен жорсткий диск для зберігання великої кількості інформації, то вибирайте найбільший об'єм, на сьогодні він становить 3 терабайта. Для резервного копіювання деяких даних, наприклад документів і яких-небудь файлів - цілком буде досить вінчестера об'ємом в 250 гігабайт. Більш докладно про об'єм зовнішніх жорстких дисків ми поговоримо трохи нижче.

Якщо на зовнішній жорсткий диск ви плануєте постійно копіювати великі об'єми інформації, переглядати з нього фільми високої якості, а також зберігати встановлені сучасні ігри, то вам важлива висока швидкість його роботи. Тому вибирайте зовнішній жорсткий диск, в якому буде реалізована підтримка USB 3.0. Тут важливо відзначити, що всі жорсткі диски підключаються до пристроїв через USB порт. Пристрої, які не підтримують USB 3.0, будуть працювати з пристроєм в режимі USB 2.0, тому проблем в роботі не буде ніяких. Основні відмінності USB 3.0 від USB 2.0 у швидкості передачі даних. Версія інтерфейсу 2.0 працює на швидкості 480 мегабіт в секунду, коли версія 3.0 має пропускну здатність в 4.8 гігабіт на секунду.

Також зверніть увагу на об'єм буфера. Буфер у жорсткому диску це оперативна пам'ять, її також називають дисковий кеш, в якому зберігаються самі використовувані на диску файли, для швидкого доступу до них, так як швидкість доступу до файлу з кешу в кілька разів швидше, ніж до самого вінчестера. Зовнішні жорсткі диски мають об'єм буфера у 8, 16, 32 і 64 мегабайтів. Чим більше дисковий кеш, тим, звичайно ж, краще.

Як правильно вибрати зовнішній жорсткий диск

Ну і останній важливий параметр, на який потрібно звернути увагу - швидкість обертання шпинделя. Чим вище швидкість обертання шпинделя, тим швидше відбувається доступ до файлів, що зберігаються на жорсткому диску. Всі жорсткі диски мають 2 швидкості обертання шпинделя: 5400 оборотів в хвилину, або 7200 обертів - чим вище швидкість, тим краще.

Який зовнішній жорсткий диск вибрати

Рекомендуємо вибирати зовнішні жорсткі диски фірм: Transcend, Seagate, Western Digital і Hitachi. Перед покупкою певної моделі зовнішнього жорсткого диска обов'язково прочитайте відгуки покупців про нього.

Зовнішній жорсткий диск 500 Гб

Даний обсяг диска підійде для зберігання музики, фотографій і невеликої кількості завантажених фільмів. Зовнішній жорсткий диск об'ємом в 500 Гб відмінний варіант, для того щоб збільшити обсяг жорсткого диска на ноутбуці. Найкращими зовнішніми жорсткими дисками даного обсягу є вінчестери фірми Transcend.

Зовнішній жорсткий диск 1 Тб

Зовнішній жорсткий диск об'ємом в 1 терабайт підійде для любителів фільмів високої якості, серіалів і об'ємних ігор, які ви зможете вільно зберігати на даному зовнішньому диску. Саме зовнішній диск об'ємом в 1 терабайт найчастіше вибирають для телевізора і HD-плеєра. З виробників порекомендуємо вибрати пристрої фірми Western Digital.

Зовні жорсткі диски об'ємом від 2 Гб і більше використовуються тими, хто: любить зберігати інформацію і не любить її видаляти, зберігає дуже об'ємні файли або ж забезпечує роботу торентів. Також диски великого обсягу підійдуть для телевізорів і для Wi-Fi роутерів. Якщо з телевізорами все зрозуміло, то кілька слів скажемо про підключення зовнішнього жорсткого диска до Wi-Fi роутера.

Як відомо зовнішній жорсткий диск можна підключити до вибраного Wi-Fi роутера, якщо в останнього є така можливість, завдяки цьому пристроям з мережі буде доступно даний дисковий простір, на який ви зможете завантажувати інформацію і мати доступ з усіх мережевих пристроїв. Це дуже зручно робити для телевізорів: під управлінням комп'ютера ви, наприклад, завантажуєте фільм з Інтернету на зовнішній жорсткий диск, підключений до роутера, і через локальну мережу або Wi-Fi з телевізора будете мати доступ до диску, не підключаючи його кожного разу.

Вконтакте
Pinterest