Як розігнаті процесор Intel

admin Статті про hardware

Як розігнаті процесор IntelРозгін процесорів став досить популярним серед багатьох користувачів ПК. Примусово змусити працювати процесор на підвищених частотах може кожен, при цьому жодних власних коштів витрачати не потрібно. Давайте розберемося, як розігнати процесор Intel.

Як розігнаті процесор Intel

У даній статті ми розглянемо всі особливості розгону процесорів Intel, а також програми, які вам знадобляться для тестування роботи процесора.

Почати необхідно з характерних для процесорів Intel Core недоліків, які впливають на розгін. До них відноситься FSB Wall, тобто обмежувач максимальної тактової частоти шини, при якій процесор може працювати. Наприклад, процесор з номінальною частотою шини 200 MHz не розігнати до частоти вище 400 MHz. Обмеження FSB необхідно враховувати при придбанні процесора старшої та молодшої лінійки. Виявляється, що набагато дешевше купити процесор молодшої лінійки і розігнати його, ніж використовувати процесор старшої лінійки. І якщо вже мова йде про обмеження, то при покупці процесора зверніть увагу на моделі з множником х9.

Є маса програм для розгону процесорів Intel. Ними зручніше за все буде користуватися новачкам, які не хочуть міняти настройки BIOS. До однієї з найпопулярніших програм для розгону процесорів відноситься SetFSB. Після запуску утиліти виберіть чіп PLL, який встановлений на вашій материнській платі. Після вибору чіпа натисніть кнопку Get FSB, щоб побачити значення частот. Потім завдяки пересуванню повзунка у вікні можна збільшити частоту системної шини. Для внесення змін натисніть кнопку Set FSB і можете перевіряти роботу комп'ютера. Якщо система зависла, з'явилися помилки виконання програм або ж BSoD, значить, ви перевищили можливу частоту або ж невірно вказали PLL. Перезавантажте комп'ютер і внесіть необхідні зміни, поки не знайдете оптимальний розгін процесора, при якому система не дає збоїв.

Після розгону процесора необхідно обов'язково протестувати стабільність роботи системи. Зробити це можна, запустивши на комп'ютері програму, що вимагає великих ресурсів. Гру запускати немає сенсу, оскільки з її допомогою перевіряють розгін відеокарти, але не процесора. Найлегше перевірити стабільність роботи системи за допомогою спеціальної тестової програми, наприклад, OCCT. Вона завантажить систему на 20-30 хвилин, що дасть можливість виявити збої роботи. Зверніть увагу на те, що при появі помилок в перші 5 хвилин роботи системи необхідно понизити частоту системної шини. Якщо ж помилка сталася наприкінці тесту, значить, процесор працює нестабільно, тому зниження частоти системної шини повинно бути мінімальним.

Якщо OCCT тільки тестує систему, то для стеження за роботою процесора необхідні інші програми. Наприклад, це можуть бути CPU-Z (для моніторингу напруги) або RealTemp TI. Утиліта RealTemp TI допоможе вам стежити за температурою нагріву ядер процесора під час тесту системи. Зверніть увагу, що якщо температура хоч одного з ядер через 10 хвилин після початку тесту перевищить поріг 95 градусів, необхідно припинити тест і знизити частоту системної шини. Справа в тому, що встановлена ​​система охолодження не справляється з поставленим завданням, що неминуче призведе до перегріву процесора і його виходу з ладу.

Вконтакте
Pinterest