Як вибрати електронну книгу

admin Статті про hardware

Список порад як вибрати електронну книгу. Електронні книги завойовують популярність. Читати стає модно, згідно перевагам молодь все-таки воліє читати, і вибір серед електронних книг досить високий. Якими параметрами володіє електронна книга? Отже, вибір електронної книги.

Першочергове завдання електронної книги - зручне читання. У чому воно полягає?

 • Підтримка основних форматів книг
 • Комфортність у навігації по книгах
 • Читання кирилиці
 • Довга робота без перезарядки
 • Комфортне використання, наявність зручного чохла

Підтримка основних форматів книг

Як вибрати електронну книгуРазом ми вибрали собі книгу. Що таке формати?

Формат книги - це сам формат файлу тексту. Найбільш поширені - платні формати FB2, ePUB, і звичайні - DOC, PDF, TXT, HTML. Зупинимося детальніше.

FB2 - формат на основі коду XML, який дозволяє зберігати текст, графіку, теги, розбивку за розділами і зміст. Дуже зручний, легкий, і найголовніше - поширений.

TXT - формат звичайного тексту. Найлегший в природі. Слід звернути увагу на кодування основного тексту, в якому форматі закодована кирилиця. Деякі книги можуть не зрозуміти різні варіанти кодування, тому слід перекодувати. Не підтримує шрифти, і графіку.

DOC - основний формат Word, підтримує таблиці, текст, вбудовані зображення, векторну графіку. говорячи про формат DOC мається на увазі, версія Microsoft Office 97-2003. Пізніший формат, DOCX може не читатися на деяких пристроях.

RTF - формат стисненого зберігання тексту, ідентичний документам Word

HTML - формат веб-сторінок, підтримує гіперпосилання на окремі книги-файли, також внутрішні посилання. Найбільш поширений серед посібників, підручників.

ePUB - спеціально розроблений формат для створення електронних закритих публікацій, є одним із продаваних комерційних форматів. Підтримує код XML, зберігає книгу з шрифтами, графікою, таблицями, тегами, поділами, виносками і багатьом іншим.

PDF - універсальний формат для читання документів, публікацій, має підтримку захисту від копіювання, конфіденційні настройки, цифрові підписи. А найголовніше його якість - збереження оригінальної розмітки сторінки книги, розташування тексту і його шрифту. Шрифти зберігаються вбудовано в самому документі.

Що робити якщо Ваша вибрана книга не сприйняла Ваш формат?

Не впадайте у відчай, навіть якщо Ви вибрали електронну книгу котра не читає його, ви завжди зможете легко його конвертувати.

Для збереження в DOC, RTF Вам допоможе Microsoft Word, просто відкрийте його через цю програму і натисніть ЗБЕРЕГТИ ЯК, виберіть потрібний формат. Для збереження в PDF Ви можете скористатися або останньою версією Word 2010, або спеціальними "PDF-принтерами", наприклад BullZip PDF принтер. За допомогою цієї програми ви віртуально роздруковуєте Вашу книгу в формат PDF, і вона виглядає немов тільки роздрукована! Налаштувавши правильно друк у файл, ви зробите зручне читання Вашої бібліотеки. Для збереження в формат HTML Вам буде зручно користуватися або Word, або Microsoft Frontpage. Також підійдуть звичайні HTML-редактори або текстовий редактор Для збереження у форматі TXT виділеного тексту - наприклад, з сторінки в інтернеті - просто відкрийте БЛОКНОТ, скопіюйте Ваш текст, вставте в блокнот, і натисніть ЗБЕРЕГТИ. Уважно дивіться на кодування тексту, для її зміни зручна буде програма WordPAD Для збереження в екзотичні формати вам більше підійдуть спеціалізовані конвертери, наприклад в FB2, ePUB

Комфортність у навігації по книгах

Для зручної роботи по бібліотеці зручно книги називати по Автору та Назві книги. Але не всі книги можуть якісно сприймати назви файлів по-російськи. А також в деяких книгах, де навігаційні кнопки - тільки англійські ... Як бути?

Декілька порад.

 • Зберігайте бібліотеку тільки латиницею
 • Називайте спочатку АВТОР, потім назву, щоб спростити пошук
 • Зберігайте книги в зручному форматі
 • Не кидайте книги просто в корінь, при підключенні до ПК виберіть спеціалізовану папку для книг

Читання кирилиці

І все-таки Вам не пощастило, книга не прочитала Вашу кодування. Як бути? Є 3 способи.

 • Відкрийте книгу в WordPAD, натисніть форматування - кодування, виберіть потрібну і збережіть. Якщо книга не відкривається WordPAD, скопіюйте текст і вставте в нього Багато книги підтримують формат PDF, просто відкрийте її з ПК і збережіть в PDF

Довга робота без перезарядки

Деякі книги працюють тижнями, а деякі кожен вечір потрібно заряджати, чому? Цікаве питання, давайте розберемося чому.

Формат екрану eInk - технологія електронного чорнила - працює за рахунок поляризації часток і відображає монохромний колір на екрані. Фактично заряд батареї витрачається тільки на перегортання сторінок. Переваги технології очевидно - довгий термін батареї, але є й недоліки. Один з них - це чутливий екран, що вимагає обов'язкової купівлі захисного чохла. Другий недолік - книги в основному будемо читати монохромні (чорно-білі), а про серфінг в мережі можете забути, зручним він не буде.

Формат екрану TFT або AMOLED дозволяє відображати зображення на кольоровій матриці, що сильно прикрашає як навігацію, так і читання. Переваги очевидні - кольорові книги відкриті перед Вами, також і зручний серфінг в мережі, перегляд фотографій, відеозаписів, потокового контенту. Можливості визначає вже Ваша операційна система, за рахунок якої ви навіть можете розширювати можливості Вашої книги за допомогою завантажуваних додатків.

Читайте про те Як вибрати операційну систему для планшета або смартфона

Бездротові мережі

Багато книг можуть похвалитися можливістю працювати в мережі інтернет, що в принципі відкриває можливість використання її як онлайн-довідника. Як це позначиться на батареї? А дуже просто. Налаштований Wi-Fi - рекордсмен по підсадженню батареї, може посадити найпотужнішу книгу за 6-7 годин роботи. Друга - 3G мережау, дозволить підключитися до мережі звідки завгодно. Садить батарею слабкіше. Ну і зрозуміло, прослуховування музики, перегляд відео аналогічно використовує її ресурс.

Книги з електронними чорнилом не мають можливостей підсвітити екран, тому для читання в напівтемряві нагоді чохол з підсвічуванням. Для живлення книга використовує ресурс акумулятора, так що стежте за рівнем живлення.

Комфортне використання, наявність зручного чохла

І наостанок, хочу зауважити, що електронні книги - пристрої хоч і компактні, але габаритні. Для збереження стильного вигляду до покупки просто життєво необхідно придбати чохол.(детальніше - Навіщо потрібні чохли для смартфонів і електронних книг?) Нехай він і коштує дорожче, але ви отримуєте наступне:

 • Надійна фіксація книги
 • Захист кутів від випадкових відколів і ударів
 • Захист екрану від подряпин і випадкового тиску
 • Можливість використання підсвічування (у спеціальних чохлах)

Тепер Ви знаєте, як вибрати хорошу електронну книгу. Також можете почитати статтю про вибір жорсткого диску.

Вконтакте
Pinterest