Як вибрати електронну книгу (ebook)?

admin Статті про hardware

Як вибрати електронну книгу(ebook)?Як вибрати електронну книгу? Технічний прогрес не стоїть на місці, і виробники різних електронних пристроїв радують споживачів все новими і новими «девайсами». З'явилася навіть альтернатива звичним паперовим книгам - електронна книга. Як вибрати ebook, тобто електронну книгу.

Електронна книга (Electronic Book, eBook, e-Book) - це електронний пристрій, призначений для читання електронних текстів у різних форматах. Але навіщо купувати окремий пристрій, якщо можна прочитати тест з монітора ноутбука або нетбука? Головна перевага електронної книги - це спеціальний екран. При виготовленні екрана більшості електронних книг використовується технологія E-Ink (електронні чорнила). Такий екран схожий на звичайний папір, практично не стомлює зір і знижує енергоспоживання.

Як вибрати електронну книгу(ebook)?

Отже, як вибрати електронну книгу? Існує кілька критеріїв вибору, але найважливіший, звичайно ж, це дисплей. Читання електронної книги має бути комфортним, а це означає, що дисплей електронної книги повинен бути досить великим, щоб на ньому вмістився хоча б один повний абзац тексту, а ще краще - ціла сторінка. Тому дуже важливо звернути увагу на діагональ екрану і його дозвіл. Мінімальні прийнятні параметри - діагональ 5,6 дюйма і дозвіл 320х460 пікселів. Більшість сучасних електронних книг мають діагональ 6 дюймів і вище і дозвіл 600х800 пікселів.

Крім цих характеристик важливо звернути увагу на тип дисплея. E-Ink дисплеї, про які ми вже згадували вище, відрізняються зниженим енергоспоживанням і меншим навантаженням на очі. Але з таких дисплеїв практично неможливо читати при поганому освітленні, крім того, вони не підтримують відтворення відео. Рідкокристалічні дисплеї (LCD) відрізняються багатством кольору, оснащені підсвічуванням, можуть відтворювати відео і барвисті ілюстрації. Але такі дисплеї створюють підвищене навантаження на очі, а час автономної роботи такої книги менше, ніж у книги з папероподібний дисплеєм.

Вирішивши вибрати електронну книгу, зверніть увагу на обсяг пам'яті - саме він визначає кількість книг, які ви зможете завантажити у свій пристрій. Об'єму вбудованої пам'яті зазвичай вистачає, щоб завантажити не менше 100 книг з ілюстраціями або 500 - без. Якщо ж ви хочете завантажити більше книг або збираєтеся під час читання слухати музику (деякі книги підтримують відтворення формату MP3), вам треба буде вибрати електронну книгу зі слотом для карти пам'яті. Більшість сучасних «читалок» мають слоти для карт пам'яті SD або micro SD об'ємом до 16 Гб.

Йдемо далі. Дуже важливий критерій вибору електронної книги - це підтримувані єю формати файлів. Мінімальний «джентльменський набір» підтримуваних електронною книгою форматів - це TXT, RTF, HTML, FB2. Деякий «читалки» додатково розпізнають формати DOC, CHM, DJVU, EPUB, TCR, PRC, а також вміють витягати файли з zip-архівів. Будьте готові до того, що у вас можуть виникнути складнощі з читанням PDF файлів - все-таки цей формат не призначений для читання, тому жодна електронна книга не зможе відкрити абсолютно будь PDF файл без похибок.

Крім текстових форматів, більшість електронних книг розпізнають формат зображень JPEG (це актуально для книг з ілюстраціями), а деякі моделі можуть бути «знайомі» з іншими форматами картинок - наприклад, GIF, PNG, BMP, TIFF.

Деякі книги відтворюють формат MP3. Навіщо це потрібно? По-перше, деякі вважають за краще читати не в тиші, а під музичний супровід. По-друге, ви зможете відтворювати на такий «читалці» аудіокниги. Якщо ви вирішили вибрати електронну книгу, відтворюючу MP3, вам потрібно звернути увагу на наявність вбудованих динаміків, а якщо вона потрібна вам для відтворення аудіокниг - то і на зручну навігацію по аудіо-файлів.

Як вибрати електронну книгу?

Крім цього, при виборі електронної книги варто звернути увагу на:

 • час роботи від акумулятора
 • наявність Wi-Fi модуля для виходу в Інтернет
 • зручність розташування навігаційних кнопок
 • наявність захисного чохла
 • наявність підсвічування; для моделей з підсвічуванням - можливість регулювання яскравості і контрастності
 • колір фону екрану
 • кут огляду
 • наявність тачскрина (сенсорного екрану)
 • наявність покриття антивідблиску
 • вагу і розмір книги
 • можливість зміни акумулятора
 • наявність україномовного інтерфейсу
 • ціну

Тепер ви знаєте, як вибрати електронну книгу. Сподіваємося, наші поради допоможуть вам не розгубитися, коли ви зіштовхнетеся з різноманіттям асортименту електронних «читалок».

Вконтакте
Pinterest