Як вибрати колонки для комп'ютера

admin Статті про hardware

Як вибрати колонки для комп'ютераЯк вибрати колонки для комп'ютера. Сучасний комп'ютер не може обійтися без колонок: ми слухаємо музику, граємо в найкращі ігри, дивимося фільми, і одними навушниками для цього обійтися досить складно. Тому варто знати, як вибрати колонки для комп'ютера.

Як вибрати колонки для комп'ютера

Варто відразу обумовити такий момент: у більшості випадків комп'ютерні колонки не призначені для відтворення звуку високої якості. Меломани або любителі фільмів в HD якості і Blu-ray програвачів зазвичай воліють купити хороший музичний центр або домашній кінотеатр з якісною акустичною системою, замість того щоб слухати музику або дивитися фільми на комп'ютері.

Тому наша мета - вибрати колонки, які підійдуть для звичайної повсякденної роботи на комп'ютері, при цьому будуть не надто дорогими, але водночас досить якісними. Комп'ютерні колонки відрізняються від звичайних меншим розміром, ізольованим магнітним полем, сумісністю зі звуковою картою та відповідними роз'ємами.

Як вибрати колонки

Перше, на що потрібно звернути увагу - це тип колонок. Будь-які колонки (не тільки комп'ютерні) поділяються на два типи: активні і пасивні. В активних колонках є вбудований підсилювач, в пасивних його немає.

Єдина вагома перевага пасивних колонок - їхня низька ціна. Якість звуку залишає бажати кращого: підсилювач на звуковій карті, зазвичай розрахований лише на навушники, досягти повноцінного звучання він не допоможе. Тому краще вибрати колонки з вбудованим підсилювачам: вони допоможуть отримати гучний і якісний звук. Також можете почитати тсаттю про AV-ресивери.

Акустичні системи для комп'ютерів мають різні варіанти компоновки. Найпростіший варіант - це система 2.0, в яку входять дві колонки. Системи 2.1, 4.1, 5.1, 7.1 складаються з сабвуфера і декількох колонок-сателітів. Сабвуфер відповідає за відтворення низьких частот, сателіти - за відтворення середніх і високих частот.

Систему 2.1 варто вибрати для відтворення якісної музики з хорошим басом. Якщо ж ви хочете використовувати комп'ютер в якості домашнього кінотеатру, краще взяти систему 5.1. Але врахуйте, що материнська плата і звукова карта комп'ютера повинні підтримувати обрану акустичну систему; скажімо, для системи 5.1 потрібна звукова карта з підтримкою шестиканального звуку. А інакше вибрати колонки у вас вийде, а підключити їх - ні.

Якщо ви вирішили вибрати колонки без сабвуфера (недорогу двухколоночних систему) доведеться шукати золоту середину між якістю звуку і розміром: чим компактніше розмір, тим гірше звук (у маленьких колонок відсутні нижні частоти). При купівлі системи з сабвуфером зверніть увагу, що у сабвуфера і центральної колонки повинно бути по одному динаміку, а тилові і фронтальні колонки продаються тільки парами.

Важливим моментом у виборі колонок є матеріал корпусу. Вибрати колонки з пластика - не найкраще рішення. Такі колонки дешево коштують і можуть досить цікаво виглядати, але акустичні характеристики їх прагнуть до нуля. Тому краще всього вибрати колонки з ДВП/ДСП, їх звучання набагато краще. На корпусі колонок не повинно бути зайвих отворів, вони повинні бути герметичні.

Єдиний можливий отвір, який може бути на колонках - це фазоінвертор. Він знаходиться поряд з динаміком на передній панелі і служить для якісного відтворення басів (низьких частот). Але в колонках об'ємом менше одного літра потреби в фазоінверторі просто-напросто немає.

Важливі параметри колонок - потужність, чутливість і частота. Потужність впливає на механічну надійність системи, а зовсім не на гучність звуку. Гучність залежить від чутливості, звичайно оптимальне значення для комп'ютерних колонок - 85 дБ.

Колонки повинні бути оснащені регулятором вихідного сигналу (простіше кажучи, гучності), для більшої зручності він повинен бути виведений на передню панель. При покупці колонки варто перевірити, збільшуючи гучність, щоб визначити, при якій гучності почнеться спотворення звучання, і чи вистачить вам цієї гучності для прослуховування. Також бажано наявність регуляторів частот - окремо низьких і високих.

Додаткові корисні «примочки» - вихід для навушників на передній панелі колонок, пульт дистанційного управління, стійка. Вони необов'язкові, але якщо вони є - це буде додатковим плюсом при виборі колонок.

Але найважливіший момент - ви повинні вибрати колонки, які підходять до звукової карти. Навіть найдорожча звукова карта не дасть хорошого звуку, якщо колонки будуть дешеві і неякісні. І навпаки - найкрутіші колонки виявляться марними, якщо у вас простенька вбудована звукова карта. Ось і все про те, як вибрати колонки для комп'ютера.

Вконтакте
Pinterest