Як вибрати материнську плату

admin Статті про hardware

Як вибрати надійну материнську платуПри ремонті комп'ютера або ж його апгрейді починати необхідно з самого його серця - материнської платі. І робота вашого комп'ютера буде повністю залежати від того, яку материнську плату ви придбаєте. It-Tehnolog.com розповість вам, як вибрати материнську плату.

Як вибрати надійну материнську плату

При заміні старої материнської плати на нову необхідно визначитися з її сумісністю. Тут все дуже просто: перепишіть параметри вашої старої материнської плати і вибирайте нову, максимально схожу на неї. Якщо в майбутньому ви плануєте розширити оперативну пам'ять або ж підключити додаткову відеокарту, то і це необхідно враховувати. Але якщо ваша мета просто поміняти стару материнську плату, а роботою комп'ютера ви задоволені, тоді в першу чергу зверніть лише увагу на сумісність материнської плати з вашим старим обладнанням.

При виборі нової материнської плати зверніть увагу на її форм-фактор, тобто її розміри. Розмірів декілька, і всі вони знаходять своє використання в ПК. Для звичайних комп'ютерів підходять такі форм-фактори, як ATX і eATX, такі материнські плати мають розміри 305х244 мм і 305х220 мм відповідно. Якщо у вас маленький корпус комп'ютера, тоді необхідно вибирати між Mini-ATX (284х208 мм) або mATX (244х244 мм).

Тепер визначте, як буде кріпитися до материнської плати процесор, а тут необхідно враховувати саме те, від якого виробника він у вас. Так, для процесорів різних виробників потрібні певні сокети (роз'єми підключення). Для процесорів AMD, Phenom і Athlon підходить сокет AM3, а для процесорів Intel потрібен сокет LGA 1150

Важливою деталлю материнської плати є чіпсет. Чіпсет - це мікросхема, яка забезпечує роботу всіх складових материнської плати. В ідеалі чіпсет і процесор повинні бути від одного виробника, що забезпечить не тільки повну сумісність, а й швидкодію.

Від обсягу оперативної пам'яті залежить швидкість обробки даних системою, а також можливість використовувати новітні програми та ігри. Тому максимальна кількість слотів (4) для оперативної пам'яті буде пріоритетним. На даний момент застосовують два типи оперативної пам'яті - DDR2 і DDR3. Слоти для DDR2 не підходять для оперативної пам'яті типу DDR3 і навпаки, що необхідно враховувати при покупці. Зверніть увагу на те, що на даний момент кращою буде пам'ять DDR3, так як вона має велику тактову частоту.

Сучасні материнські плати продаються з вбудованими звуковими і відеокартами. Якщо ви хочете комп'ютер для використання вдома і не збираєтеся грати на ньому в ігри, то вбудованої відеокарти вам буде достатньо. Геймерам же доведеться шукати материнську плату з окремими слотами для підключення зовнішніх відеокарт.

Останнє, на що необхідно звернути увагу при виборі материнської плати, так це на роз'єми. Чи варто говорити, що чим їх більше, тим краще для вас? Можливість підключати додаткові пристрої завжди необхідна. Так як в більшості випадків пристрої підключаються через універсальний порт USB, то саме їх найкраще мати якнайбільше (не менше 6). Також зустрічаються моделі з роз'ємами FireWire, eSata, S/PDIF, але в цьому випадку вам необхідно задуматися, а чи будете ви їх використовувати.

Як вибрати материнську плату

Ми розібралися з характеристикою материнської плати, тепер же вам необхідно підібрати модель, яка підходить вам за ціною. Зверніть увагу на те, що материнські плати форм-фактора ATX коштують дорожче «урізаних» моделей. Також на ціну материнської плати вплине чіпсет (чим новіше модель, тим дорожче) і кількість додаткових слотів і роз'ємів.

Вконтакте
Pinterest