Як вибрати TV-тюнер для комп'ютера?

admin Статті про hardware

Як вибрати TV-тюнер для комп'ютера?Як вибрати ТВ-тюнер для комп'ютера? TV/FM тюнери дозволяють переглядати на комп'ютері передачі ТБ і слухати радіо. З ТВ тюнером на комп'ютері можна в будь-який час подивитися улюблений серіал або ток-шоу, футбольний матч або новини дня. Як вибрати ТВ тюнер для комп'ютера?

Як вибрати ТВ-тюнер для комп'ютера?

ТВ-тюнер - це спеціальний пристрій, що дозволяє приймати телевізійний сигнал (аналоговий або цифровий) і відтворювати його на рідкокристалічному сучасному моніторі комп'ютера користувача. Практично всі сучасні ТВ-тюнери оснащуються також приймачами FM-радіосигналу.

Основні характеристики ТВ-тюнерів

Щоб вибрати ТВ-тюнер, необхідно ознайомитися з основними характеристиками цих пристроїв. У першу чергу, розрізняються ТВ-тюнери за стандартами прийнятого телевізійного сигналу. Так, в умовах вітчизняної дійсності телемовлення ведеться за кількома стандартам:

  • ефірне та кабельне аналогове телемовлення - SECAM (радянський стандарт), PAL (європейський стандарт);
  • ефірне цифрове телемовлення - DVB-T (європейський стандарт);
  • кабельне цифрове телемовлення - DVB-C (європейський стандарт);
  • супутникове цифрове телемовлення - DVB-S (європейський стандарт).

Тому, щоб вибрати ТВ-тюнер для комп'ютера, необхідно визначитися, який сигнал - аналоговий або цифровий - буде приймати даний ТВ-тюнер. Є моделі тюнерів, які підтримують тільки один тип сигналу, а є також гібридні моделі, що підтримують обидва типи сигналу.

За способом підключення до комп'ютера ТВ-тюнери поділяються на внутрішні і зовнішні. Внутрішні ТВ-тюнери встановлюються в один з роз'ємів материнської плати: PCI або PCI-E. Роз'єм PCI-E може бути відсутнім на материнських платах старих моделей, тому для старих комп'ютерів підійдуть ТВ-тюнери з підключенням до PCI-роз'єму.

Зовнішні ТВ-тюнери найчастіше підключаються до комп'ютера через USB-інтерфейс, також є моделі, що підключаються через PCMCIA-інтерфейс. Такі моделі зручні для ноутбуків, в яких зазвичай немає місця для установки додаткової внутрішньої плати. Зовнішні ТВ-тюнери коштують дорожче внутрішніх, проте їх основні характеристики практично не відрізняються.

Існує окрема група зовнішніх ТВ-тюнерів, що підключаються безпосередньо до монітора. Вибирати ТВ-тюнери цієї групи зручно для перегляду телевізійних передач без включення власне комп'ютера. Так можна перетворити звичайний монітор в телевізор. Підключаючися до монітора ТВ-тюнери не мають таких широких можливостей як ТВ-тюнери, що підключаються безпосередньо до комп'ютера.

ТВ-тюнери під час роботи задіюють ресурси ПК, тому важлива сумісність даного пристрою із встановленою на комп'ютері операційною системою. Більшість ТВ-тюнерів сумісно з встановленою Windows і лише мала частина підтримує операційні системи Mac OS або Linux.

Щоб вибрати ТВ-тюнер, слід також звернути увагу на деякі додаткові параметри. Часто крім перегляду телевізійних програм на комп'ютері, користувачеві також необхідно записувати телетрансляцію або ж робити «знімки екрану» (скріншоти). В залежності від потреби в тих чи інших додаткових функціях можна вибрати ТВ-тюнер з відповідним набором можливостей.

Пульт дистанційного керування, яким часто комплектуються сучасні ТВ-тюнери, дозволяє перетворити комп'ютер на повноцінний телевізор. Причому за допомогою спеціального ПО пульт ТВ-тюнера можна перетворити в пульт керування комп'ютером: програвати диски, запускати додатки і т. д.

Ну ось і все про те, як вибрати TV-тюнер.

Вконтакте
Pinterest