Як відкалібрувати монітор

admin Статті про hardware

Як відкалібрувати моніторКалібрування монітору необхідне для того, щоб дисплей відображав кольори більш природно. У цій статті ми розповімо, як відкалібрувати монітор і яке програмне забезпечення для цього знадобиться.

Причина провести таку процедуру полягає в тому, що для відображення того чи іншого кольору комп'ютер використовує числовий код. Зрозуміло, різні монітори можуть відображати колір, заданий одним і тим же кодом, по-різному. Щоб цього не сталося, потрібно правильно відкалібрувати монітор.

Слід зазначити, що калібрування буває двох типів: апаратне і програмне. Для того щоб виконати апаратне калібрування, знадобиться придбати спеціальний пристрій, що підключається до USB-роз'єму комп'ютера, і програмне забезпечення. Такий тип калібровки має масу позитивних сторін. По-перше, процедура буде виконана автоматично, а по-друге, точність калібрування буде дуже високою. Коштує такий пристрій близько 200 доларів.

Як відкалібрувати монітор за допомогою програм

Зупинимося на тому, як відкалібрувати монітор з допомогу власних очей і спеціальних програм. Цей спосіб не потребує ніяких витрат. Що стосується програмного забезпечення, то можна скористатися додатком Samsung Natural Color Pro або Atrise Litcurve.

Найпростішою програмою вважається Natural Color Pro. Вона розповсюджується безкоштовно, і її дистрибутив можна без зусиль знайти і скачати з інтернету. Перед калібруванням необхідно протерти монітор від пилу, прибрати яскраві шпалери з робочого столу і поставити яку-небудь класичну тему в сірих відтінках. Також на екран монітора не повинні потрапляти якісь відблиски, відображення вікон і так далі. Однак калібрування слід виконувати при тому освітленні у кімнаті, при якому ви зазвичай працюєте. Також читайте Як підключити монітор до комп'ютера

Після установки програми запустіть її. З'явиться діалогове вікно, в якому необхідно вибрати режим калібрування (основний або розширений). Вибираємо основний («Basic Mode»). Далі знадобиться вибрати тип самого монітора. Це може бути або рідкокристалічний LCD, або монітор, який використовує електронно-променеву трубку CRT.

Розглянемо налаштування LCD-монітора, так як такі пристрої зараз користуються найбільшою популярністю. Спочатку з'явиться кольорове зображення, дивлячись на яке, необхідно налаштувати яскравість монітора так, щоб картинка стала найбільш оптимальною.

Далі на екрані з'являться три фігури, складені з чотирьох кіл. Необхідно виставити контрастність на моніторі на максимум, а яскравість - на мінімум. Тепер поступово збільшуйте яскравість до тих пір, поки чотири кола у кожній із фігур не стануть помітні.

Наступний крок являє собою підстроювання передачі кольорів. Будуть зображені три квадрати, під кожним з них буде знаходитися повзунок. Пересувайте його таким чином, щоб добитися рівномірного (однотонного) зафарбовування. Перша трійка квадратів повинна бути червоною, друга - зеленою, а третя - синьою. Цыкава стаття - Як вибрати монітор для фотографа

Після цього знадобиться вибрати умови, в яких буде використовуватися монітор: домашні або офісні. Далі слід вибрати тип джерела світла в кімнаті: лампи розжарювання, лампи денного світла або природне освітлення. Тепер слід визначити яскравість навколишнього освітлення. Потрібно вибрати один з п'яти пунктів (дуже сильне, сильне, середнє, низьке, дуже низьке). Останнє вікно, що з'явилося відобразить весь перелік внесених змін. Натисніть кнопку «Save» для завершення калібрування.

Наостанок варто відзначити, що в цій програмі є ще одна додаткова функція налаштування кольору. Вона необхідна для редагування гами кольорів, що відображаються екраном.

Вконтакте
Pinterest