Як визначити потрібну потужність блоку живлення комп'ютера?

admin Статті про hardware

Як визначити потрібну потужність блоку живлення комп'ютера?Потужність блоку живлення комп'ютера є однією з головних складових його стабільної, безпечної і надійної роботи. Недолік потужності може привести до самих непередбачуваних результатів. Можна довго шукати причини нестабільної роботи системи, раптових перезавантажень і несподіваних виключень комп'ютера, поки ви не зрозумієте, що в усьому винен дешевий блок живлення, який в моменти пікових навантажень не видає необхідну для роботи компонентів потужність.

Як дізнатися необхідну потужність блоку живлення комп'ютера

Очевидно, що вихідна потужність блоку живлення комп'ютера повинна з деяким запасом перевищувати сумарну потужність, споживану окремими компонентами системного блоку. Для спрощення подібних розрахунків створені різні калькулятори розрахунку потужності блоку живлення. Одим із прикладів подібних калькуляторів є сервіс від компанії Asus. Розрахунок мінімальної потужності блока живлення з його допомогою виконується наступним чином.

  • У розділі «Материнська плата» залиште запропонований за умовчанням варіант Desktop, якщо ви звичайно, не збираєте комп'ютер на базі серверної материнської плати. В іншому випадку виберіть Server.
  • У розділі «Процесор» виберіть виробника, серію і модель використовуваного в комп'ютері процесора. Процесор є одним найпотужніших споживачів, тому щоб отримати максимально точні результати вибирайте в списках саме вашу модель.
  • У меню «Відеокарта» виберіть виробника і модель відеокарти, яка встановлена ​​в якості відеопідсистеми в комп'ютері.
  • Вкажіть тип встановленої пам'яті DDR, DDR2 або DDR3 в рядку «Модулі пам'яті».
  • У розділі «Накопичувачі» уважно і точно вкажіть кількість накопичувачів різного типу у вашому комп'ютері : DVD-приводів і жорстких дисків.
  • Уточніть кількість USB і FireWare портів в комп'ютері графах «USB» і «FireWire» відповідно.
  • Підрахуйте і вкажіть кількість встановлених в комп'ютері PCI пристроїв в розділі «PCI».
  • І останнім пунктом у меню «Вентилятор» повідомте програмі кількість вентиляторів, встановлених у вашому комп'ютері, включаючи використовуваний для охолодження радіатора процесора.
  • Подивіться підсумкову мінімальну рекомендовану потужність для вашого комп'ютера.

Приклад розрахунку потужності для віртуального комп'ютера з використанням даного калькулятора представлений на зображенні нижче.

Як визначити потрібну потужність блоку живлення комп'ютера?

Крім описаного сервісу існують і інші, аналогічні йому ресурси з калькуляторами потужності. Наприклад, це outervision.com англійською мовою, або casemods.ru російською.

Після того, як буде підрахована необхідна для комп'ютера потужність блоку живлення залишається тільки перевірити, який блок живлення використаний в системному блоці.

Як визначити потужність блоку живлення комп'ютера

На жаль, програмними методами потужність блоку живлення, встановленого в комп'ютері, не визначити. Тому, шукайте дані про потужності зазначені виробником на самому блоці живлення. Швидше за все для цього доведеться зняти одну з бічних кришок системного блоку. В особливо важких випадках потрібно буде витягувати сам блок, якщо наклейка розташована в незручному місці.

Побачивши бажані цифри не поспішайте радіти. Абсолютно всі виробники зараз завищують і вказують потужність в середньому на 20... 30 % більшу, ніж реально здатний видавати блок. Деякі не соромляться приводити і на 50 % завищені цифри. Тому, сміливо відкидайте від тієї цифри, що ви бачите на блоці живлення, 25 % потужності. Тільки після цього ви отримаєте приблизно реальні дані про потужність блоку живлення, використовуваного вашим комп'ютером.

Вконтакте
Pinterest