Як замінити термопасту на процесорі

admin Статті про hardware

Як замінити термопасту на процесоріЯкщо під час роботи комп'ютера його процесор занадто сильно нагрівається, про що може свідчити сигнал спеціальної утиліти, встановленої для моніторингу стану апаратних частин ПК, то, можливо, вся справа в тому, що час замінити термопасту. Про те, навіщо потрібна заміна термопасти і як її зробити самостійно, піде мова далі.

Як замінити термопасту на процесорі в домашніх умовах

Термопаста, а точніше теплопровідна паста - це спеціальний склад, який застосовується в комп'ютерній та електронній техніці для поліпшення тепловідведення від активно нагріваються в процесі роботи елементів. Як правило, в комп'ютерах тонкий шар термопасти завжди нанесено між центральним процесором і його кулером (охолоджуючим комплексом з радіатора і вентилятора), а також між графічним процесором і кулером у відеокарті.

Термопаста в обов'язковому порядку наноситься виробниками комп'ютерної техніки, так що процесори в новеньких комп'ютерах зазвичай не перегріваються. Однак при експлуатації ПК заводська термопаста з часом втрачає свої початкові властивості, що призводить до зниження якості охолодження процесора, і в результаті процесор може вийти з ладу. Щоб цього уникнути, і потрібна заміна термопасти.

Оптимальний варіант заміни термопасти - звернутися до фахівців сервісної служби з ремонту комп'ютерної техніки. Втім, досить досвідчені користувачі ПК можуть спробувати і самі виконати процедуру заміни термопасти - нічого надскладного в цьому немає.

Якщо необхідно замінити термопасту в домашніх умовах, то спочатку належить цю саму пасту купити. У магазинах комп'ютерних комплектуючих і аксесуарів термопасти зазвичай пропонуються в тюбиках або в спеціальних упаковках. Для тих, хто замінює термопасту вперше, рекомендуються саме шприцеподібні упаковки, оскільки вони дозволяють більш точно виконати дозування термопасти при нанесенні.

Перед нанесенням нової термопасти завжди слід видаляти стару. Для цього можна скористатися звичайною сухою ватою або ж м'якою ганчіркою. Досвідчені користувачі ПК радять для видалення старої засохлої термопасти застосовувати також рідину для очищення РК-моніторів або ж не містячу ацетон рідину для зняття лаку: рідину необхідно нанести на ватний диск, а потім цим диском слід протерти поверхню радіатора і процесора.

Коли поверхні процесора і радіатора підготовлені, можна приступати безпосередньо до нанесення термопасти. Важливо пам'ятати, що шар термопасти повинен бути рівномірним і максимально тонким: для цього в домашніх умовах зручно користуватися будь-якою пластиковою картою, наприклад, дисконтною.

Термопасту слід в невеликій кількості видавити з тюбика і потім акуратно розподілити по всій поверхні процесора, стежачи за тим, щоб на шарі пасти не було розривів. Якщо з першого разу правильно нанести термопасту не вдалося, необхідно видалити пасту сухою ваткою і повторити процедуру нанесення знову. Випадково потрапившу на області поза поверхні процесора термопасту важливо відразу ж видаляти, інакше через це можлива поява надалі збоїв в роботі ПК.

Слід пам'ятати, що термопасту можна наносити при заміні або на поверхню процесора, або на поверхню радіатора, але ніколи - на обидві поверхні відразу. В іншому випадку ніякої користі заміна термопасти не принесе: шар буде дуже товстим, щоб ефективно відводити тепло від процесора.

Після заміни термопасти на центральному процесорі можна аналогічним чином провести процедуру і для відеокарти, якщо в цьому є необхідність. Перевірити якість виконаної заміни термопасти можна за допомогою будь утиліти, призначеної для моніторингу температури елементів комп'ютера. Якщо температура процесора не перевищує допустимих значень (залежать від моделі процесора), то термопаста замінена успішно і з комп'ютером можна працювати в штатному режимі.

Вконтакте
Pinterest