Як заряджати ноутбук

admin Статті про hardware

Як заряджати ноутбукВід правильної експлуатації ноутбука багато в чому залежить термін його роботи. У цій статті ми розповімо, як заряджати ноутбук, адже саме ємність і заряд акумулятора визначають тривалість автономної роботи пристрою.

Сучасні ноутбуки поставляються з літій-іонними акумуляторами. Перевага акумуляторів такого типу полягає в можливості заряджати їх, не чекаючи повної витрати заряду.

Як правильно заряджати ноутбук

Спочатку потрібно розповісти, як слід проводити зарядку ноутбука вперше після покупки. Рекомендується розрядити акумулятор повністю, тобто до мінімального показання індикатора або показу на екрані попередження про дуже слабкий заряд. Таку процедуру краще всього повторити 3-4 рази. Це дозволить «розробити» новий акумулятор, щоб надалі він міг заряджатися на повну ємність. Також можете почитати статтю - Що краще: планшет чи ноутбук?

Заряджати акумулятор краще всього при вимкненому ноутбуці, особливо якщо вам необхідно це зробити терміново.

Слід пам'ятати, що батарея в ноутбуці не вічна. Літій-іонні акумулятори розраховані приблизно на 500-1000 циклів повної розрядки і подальшої зарядки. Надалі такі елементи живлення починають розряджатися значно швидше. Це призводить до необхідності замінити старий акумулятор на новий.

Кожен сучасний ноутбук має індикатор заряду акумулятора. При покупці обов'язково поцікавтеся у продавця, де він розташований і про що свідчать його сигнали. Якщо при підключенні ноутбука до електричного живлення через 5-6 хвилин індикатор буде сигналізувати про розрядження акумулятора, значить, батарея вашого мобільного комп'ютера несправна.

Також про несправності акумулятора свідчить сигнал індикатора про повному заряді, при якому через 15-20 хвилин ноутбук відключається. Крім того, якщо батарея ноутбука не заряджається протягом 24 годин, рекомендуємо замінити акумулятор, так як він несправний.

Поради, завдяки яким заряджати ноутбук доведеться набагато рідше

Ще варто дати кілька порад, завдяки яким заряджати ноутбук доведеться набагато рідше. По можливості працюйте зі зниженою яскравістю екрана, так як саме дисплей споживає найбільш значну частину енергії. Також під час автономної роботи пристрою не рекомендується переглядати фільми з дисків, використовуючи оптичний привід. Краще скопіювати фільм на жорсткий диск і лише потім приступати до перегляду. також почитайте про охолодження ноутбука

Пам'ятайте, що адаптери Wi-Fi і Bluetooth під час пошуку сигналу також витрачають певну частину енергії. Ще не буде зайвим під час роботи за ноутбуком перевірити завантаженість процесора, запустивши диспетчер задач. Це необхідно зробити для того, щоб переконатися, чи все запущені програми вам потрібні в даний момент.

При невеликих перервах в роботі переводте ноутбук в «сплячий режим». Після включення він автоматично відновить всі останні дані. Можна виставити опцію самостійного перемикання комп'ютера в «сплячий режим» у випадку його тривалого невикористання. Запускати комп'ютерні ігри найкраще, коли комп'ютер знаходиться в стаціонарному режимі і підключений до електромережі.

Як правило, на зарядку сучасного ноутбука йде від 30 до 40 хвилин, а працювати такий пристрій в автономному режимі при невисокому навантаженні може до 4 годин. Ноутбук - це мобільний комп'ютер, який за призначенням, повинен працювати далеко від електричних розеток. Саме тому дуже важливо правильно заряджати ноутбук.

Вконтакте
Pinterest