Як збільшити оперативну пам'ять

admin Статті про hardware

Як збільшити оперативну пам'ять комп'ютера

Рано чи пізно комп'ютер починає повільніше працювати з великими обсягами даних або ж просто не забезпечує нормальну роботу новітньої гри. А все через брак оперативної пам'яті. Чи хочете ви прискорити роботу системи або ж насолоджуватися новою грою, вам безумовно знадобиться дізнатися, як збільшити оперативну пам'ять комп'ютера.

Як збільшити оперативну пам'ять

Якщо у вас мало оперативної пам'яті для роботи програм або сучасних ігор, можна додати кілька модулів пам'яті, що має забезпечити швидку роботу системи. Але, як завжди, є свої нюанси, з якими ми зараз розберемося.

Для початку давайте врахуємо, яка у вас система на комп'ютері. Системи розрядністю 32 біт підтримують тільки до 4 ГБ оперативної пам'яті, але при цьому доступні будуть тільки 3,25 ГБ. У систем розрядністю 64 біт такого обмеження немає.

Тепер вам буде потрібно дізнатися, яка саме оперативна пам'ять встановлена ​​у вас на комп'ютері. Тут ви можете скористатися утилітою, почитати документацію до комп'ютера або ж, попередньо вимкнувши комп'ютер, витягнути пам'ять і на етикетці дізнатися всю необхідну вам інформацію. Якщо вам до душі дізнатися всю необхідну інформацію за допомогою програми, тоді в цьому вам допоможе безкоштовна утиліта CPU-Z. Зауважте, що використовувати цю утиліту зручно в тому випадку, якщо документація до комп'ютера втрачена або відсутній з якоїсь причини.

Завдяки утиліті CPU-Z ви точно дізнаєтеся, яка оперативна пам'ять встановлена на комп'ютері (вкладка Memory), її розмір (поле Size) і режим її роботи (поле Channels). Також утиліта дасть вам інформацію про те, скільки ще вільних слотів, якщо вони є, є в наявності для додавання модулів пам'яті. Цю інформацію можна дізнатися у вкладці SPD. Також вам знадобиться дізнатися модель і виробника материнської плати. Цю інформацію можна знайти на вкладці Mainboard. Залишається тільки на сайті виробника материнської плати дізнатися її характеристики і, згідно з ними, підібрати підходящу оперативну пам'ять.

Після покупки підходящої для вашої материнської плати оперативної пам'яті можна встановлювати додаткові модулі. Це роблять тільки при вимкненому комп'ютері. Зніміть кришку з системного блоку і знайдіть модулі пам'яті. У комп'ютері вони розташовані перпендикулярно системній платі, в ноутбуці - паралельно. По обидва боки оперативної пам'яті знаходяться засувки, які її утримують. Для зміни модуля акуратно відсуньте засувки, не натискаючи на чіпи пам'яті, які розташовані з двох сторін від модуля. Потім витягніть планку. Якщо ви виймаєте модуль з комп'ютера, то він відсунеться від материнської плати. У випадку з ноутбуком модуль стане під кутом. Після цього модуль можна без особливих зусиль витягнути і замінити.

Як збільшити оперативну пам'ять комп'ютера

Щоб додати оперативну пам'ять, відсуньте засувки в бік і рухайте модуль до клацання. У ноутбуці оперативну пам'ять вставляють в слот під кутом до материнської плати, після чого нахиляють до клацання.

Як збільшити оперативну пам'ять ноутбука

Вам залишається тільки завантажити комп'ютер і користуватися розширеним об'ємом оперативної пам'яті. Як бачите, нічого складного в додаванні оперативної пам'яті немає. Зате після установки додаткових модулів ви без проблем зможете запускати ігри і обробляти великі обсяги даних без нарікань на роботу системи.

Вконтакте
Pinterest