Якими стануть смартфони в майбутньому?

admin Статті про hardware

Якими стануть смартфони в майбутньому?За перші десять років XXI століття мобільні телефони «порозумнішали», обзавелися потужними процесорами і операційними системами. Власне, телефонами більшість нових комунікаційних пристроїв можна назвати з натяжкою, оскільки це лише одна з безлічі функцій.

У 2000 році компанія Ericsson назвала подібні пристрої смартфонами, тобто «розумними телефонами».

У 2007 році компанія Apple представила перший iPhone, показавши, як повинен виглядати ідеальний смартфон десятиліття. З цього моменту сенсорний екран «touchscreen» і інтуїтивно зрозумілий графічний інтерфейс стали невід'ємною частиною смартфонів.

Але час іде. І активні користувачі встигли вже звикнути до «шоколадок» смартфонів, до їх чуйним ємнісних екранів, до інтеграції пристроїв з соціальними мережами. А що буде далі, як буде виглядати комунікаційний пристрій через п'ять років. Швидше за все, людина навряд чи зовсім відмовиться від сталої звичної форми мобільного телефону, плоскої призми, що легко вміщається в кишені піджака або штанів. І в той же час смартфони майбутнього (Smart Phone Future - SPF) не будуть схожими на апарати, якими люди користуються зараз, новий функціонал зажадає нових конструктивних рішень.

Розвиток соціальних мереж, збільшення обсягів та ускладнення контенту змусять розробників збільшити екран. Однак він, як і тепер, повинен зручно лежати в руці. Тому, оптимальний розмір екрану 4,2-4,5 дюйма або 10,7-11,4 см, максимум 5 дюймів або 12,7 см. Такий екран дозволяє комфортно дивитися відеролікі, грати в ігри і спілкуватися по відеозв'язку. Причому, у телефона буде не один, а два екрани, його можна буде використовувати як з одного боку, так і з іншого. Власне, все йде до того, що вся поверхня телефону буде багатофункціональним сенсорним екраном. І якщо у iPhone 4S одна кнопка (Home) на передній панелі і ще чотири («-», «+», sleep і тумблер блокування звуку) на бічний, то у смартфона майбутнього кнопок не буде зовсім. SPF - буде цілісним - без зазорів і отворів, без кришечок і відсіків.

Строго кажучи, вже в найближчому майбутньому ми перестанемо користуватися телефонами і почнемо використовувати комунікаційні кристали. У 2010 році компанія BlackBerry представила прототип смартфона Empathy, виконаний у формі кристала. А фінський виробник Nokia вивів на ринок нові телефони - Lumia 800 і N9 - виконані з монолітного шматка полікарбонату. Словом, вийняти батарейку з цього телефону неможливо. Так що, тенденція очевидна, смартфони майбутнього будуть монолітні. Робити їх будуть з твердого напівпрозорого кристалічного матеріалу.

Якими стануть смартфони в майбутньому?

Якщо упустити BlackBerry з налаштованим APN або Nokia в ванну з водою, то вони перестануть працювати. Для апаратів майбутнього це не буде проблемою, так як на їх корпусі не залишиться роз'ємів для підключення зарядного пристрою або навушників. Майбутнє за безконтактними технологіями. Заряджатися апарат буде індуктивно від спеціальної підставки. Крім того, в процесі експлуатації смартфон майбутнього буде заряджатися від електромагнітних хвиль світового ефіру та інших випромінювань. Світ пронизаний інфрачервоним, ультрафіолетовим випромінюванням, а так же випромінюваннями від радіостанцій, ретрансляторів, передавачів, Wi-Fi-обладнання і так далі. Чому б не «вбирати» корпусом «сміттєві» види випромінювань і не переробляти їх в електроенергію.

У смартфоні майбутнього, крім уже існуючого голосового введення інформації, з'явиться система візуального дотику або віртуального контакту, яку назвуть, наприклад, Vision Contact або ViCo. Завдяки двом симетрично розташованим на краях корпусу стабілізованим камерам високої чіткості продуктивний процесор буде здатний обчислювати позицію погляду по зіниці і час його фіксації на віртуальній клавіатурі. Тобто апарат буде «відчувати» погляд або точку погляду на потрібній клавіші віртуальної клавіатури. Досить буде навчитися затримувати його на певний час, і ви зможете текстові повідомлення набирати поглядом.

Так само, завдяки перспективним новим технологіям, буде можливо керувати смартфоном майбутнього з допомогу віртуального торкання. Коли Ваш палець, не торкаючись дисплея смартфона, буде здатний керувати ним завдяки відбитому сигналу. Підсвічування пальця, або стилуса може здійснюватися в інфрачервоному діапазоні.

З периферійними пристроями - навушниками, принтером, зовнішнім екраном і тому подібним - смартфон майбутнього буде взаємодіяти з допомогою вже існуючих радіотехнологій, наприклад, Bluetooth, NFC і так далі. Втім, можливо, в найближчому майбутньому з'являться нові технології взаємодії пристроїв. Варто очікувати, що будуть уніфіковані технології бездротової передачі даних. З'явиться нова технологія, назвемо її Indigo, яка об'єднає всі існуючі стандарти, і швидкість передачі даних за цією технологією буде значно вище, ніж у нинішніх високошвидкісних способів мобільного широкосмугового передачі даних.

Смартфон майбутнього, зможе відтворювати стереокартинки, 3D-технології за останні роки досягли комерційної зрілості. Та й до якості звуку вимоги найближчим часом зростуть. Апарати майбутнього будуть оснащені функцією стерео і навіть квадро-звучання. Можливо через деякий час, телефон навіть не буде потрібно підносити до вуха, з'явиться акустичні технології, що дозволяють зраджувати сфокусований звук прямо до вушних раковин, головне, щоб на шляху «звукового променя» не було перешкод.

Продовження читайте у наступній статті - Смартфони майбутнього

Вконтакте
Pinterest