Зависає мишка: що робити?

admin Статті про hardware

Зависає мишка: причини і вирішення проблемиІноді без видимої на те причини мишка на деякий час перестає реагувати на натискання, а потім раптом повертається до нормальної роботи. Чому зависає мишка? Причини і вирішення проблеми допоможе знайти It-tehnolog.com.

Зависає мишка: причини і вирішення проблеми

Мишки зазвичай завсисає наступним чином: курсор на екрані завмирає або пропадає взагалі, він не переміщається навіть під час пересування мишки. У той же час ні ліва, ні права кнопка мишки не реагують на натискання. Нерідко проблема має тимчасовий характер, тобто через кілька хвилин вона проходить, щоб нагадати про себе через якийсь час. Часом зависання трапляється буквально кожну хвилину, що робить незручною практично будь-яку роботу з комп'ютером. Цю проблему краще вирішити відразу, а не чекати, що вона пройде сама по собі.

Чому зависає мишка

Причин для зависання мишки може бути безліч, але найчастіше зустрічається декілька з них. І саме ці варіанти треба враховувати в першу чергу, щоб відразу не вдаватися до радикальних методів. Отже, що зазвичай викликає подібні проблеми з мишкою?

Нерідко причиною для зависання стає банальна проблема з проводом, якщо мова йде не про бездротові моделі. Іноді може бути порушена його цілісність, а в деяких випадках провід відходить від мишки, що на перший погляд помітити важко. Також провід буває придавлений меблями, яка його заламує.

Ще одним поясненням може стати звичайне забруднення. Мишка, яка прослужила вже досить тривалий час, іноді забивається пилом, крихтами, а вони заважають її роботі. Щоб цього не відбувалося, треба час від часу протирати її з усіх боків і перевіряти, чи не потрапив бруд всередину.

Проблема виникає і через неполадки комп'ютера. Дуже часто викликають їх віруси. Крім того, може спостерігатися і завантаженість процесора непотрібними програмами. Тому слід регулярно стежити за станом свого комп'ютера.

Щоб повернути мишки нормальну функціональність, достатньо перевірити всі перераховані вище варіанти. Швидше за все, її роботі заважає один з цих факторів. Тому і вирішення проблеми буде проходити по пунктах.

Зависає мишка: що робити

Оскільки причина несправності може ховатися як в мишці, так і в комп'ютері, спочатку треба визначити винуватця проблеми. Найлегше це зробити, підключивши мишку до іншого комп'ютера. Якщо вона стала працювати добре, значить розбиратися доведеться з комп'ютером. Але варто враховувати, що іноді навіть так не можна звиявити несправність самої мишки, оскільки зависає вона періодично.

Можна перевірити цілісність проводу мишки, гніздо в системному блоці. Коли мова йде про мишку, яка підключається через USB, то треба спробувати використовувати для неї інший USB-порт. У бездротової мишки потрібно перевірити батарейки.

Потім настав час приступати до очищення мишки. Її треба ретельно витерти. Іноді доводиться розбирати мишку, щоб позбутися від накопиченої на ній бруду. Якщо мишка має кульовий привід, то кульку доведеться також почистити.

У разі якщо мишка нормально працює на іншому комп'ютері, треба перевірити свій комп'ютер на наявність вірусів і шкідливих програм. Ще має сенс перевірити завантаження процесора. Часом операційна система погано працює через безліч програм в автозавантаженні, які в більшості своїй потрібні не завжди. Необхідно почистити комп'ютер за допомогою спеціальних програм.

Крім того, можна спробувати виправити ситуацію програмним шляхом. Для цього треба відкрити Панель управління і вибрати Диспетчер пристроїв. Після цього потрібно знайти рядок Контролери USB, відкрити їх і вибрати Кореневий USB -концентратор. У вікні, треба перейти на вкладку Керування живленням і зняти прапорець з пункту Дозволити відключення цього пристрою для економії енергії.

Якщо поломка мишки не може бути усунена, доведеться замінити її на нову

Вконтакте
Pinterest