Абоненти безкоштовно збережуть номери

admin Новини зв'язку

Абоненти збережуть номериНаціональна комісія з питань регулювання зв'язку затвердила на останньому засіданні проект правил послуги збереження абонентського номера при зміні абонентом оператора.

Як повідомив член НКРЗ Володимир Пащук, знадобиться місяць для проведення його обговорення з учасниками ринку.

Але після цього, за його словами, може виникнути затримка з остаточним узгодженням правил з органами виконавчої влади, так як адмінреформа в розпалі, і ще не ясно, у яких відомствах і коли документ доведеться затверджувати.(А в цей час Відключення сірих телефонів відкладається)

Нагадаємо, що влітку Верховна Рада внесла зміни до закону «Про телекомунікації», згідно з якими в України почне працювати нова послуга - MNP (Mobile Number Portability). Однак останні попереджають, що в такому випадку будуть підвищені тарифи. Вона дозволяє абонентам зв'язку переходити від одного оператора до іншого, не змінюючи при цьому свій номер телефону. НКРЗ запропонувала зробити послугу MNP безкоштовною для всіх абонентів.

«Оператори-донори та оператори-одержувачі повинні забезпечити реалізацію перенесення абонентського номера протягом 24 годин в мобільних мережах і протягом 7 робочих днів у фіксованих мережах після отримання заяви на перенесення абонентського номера», - сказано в проекті. За словами Володимира Пащука абонент може замовити послугу трьома способами. Перший - написати заяву оператору. Другий - замовити послугу на спеціальному інтерактивному сайті. Третій - відправити інтерактивне СМС.

Крім того, при наборі перенесеного в іншу мережу номера оператор повинен безкоштовно попередити про це того, хто телефонує голосовим повідомленням чи іншим чином. У такому разі той, хто телефонує зможе відмовитися від встановлення такого з'єднання. Необхідність цієї норми пов'язана з тим, що з мережевого коду вже не можна буде визначити, на мережу якого оператора здійснюється дзвінок. Адже якщо виклик відбувається не в межах однієї мережі, то клієнту розмова буде коштувати дорожче.

Оператори, на відміну від абонентів, будуть платити за обслуговування MNP певний тариф за кожний прийнятий дзвінок на номер, з яким перейшов до нього абонент, так званому адміністратору бази даних MNP. Як розповів Володимир Пащук, після затвердження правил, буде проведено конкурс на компанію, яка займеться цією діяльністю. «Це буде не державна, а комерційна структура. Ми попередньо визначили, що це може бути тільки вітчизняна компанія », - зазначив він.

Представники великих операторів, м'яко кажучи, не в захваті від того, що за все платити доведеться тільки їм. «Якщо нас зобов'яжуть оплачувати здійснення MNP, то так чи інакше це призведе до подорожчання послуги зв'язку для споживачів. Адже у нас з'являться додаткові витрати, і нам потрібно якось їх буде компенсувати », - розповів директор з маркетингу «МТС Україна» Василь Лацанич.

Учасники висловлюють різні думки про перспективи послуги. Деякі вважають, що, значного попиту не буде, оскільки компанії де-факто надають однакові збалансовані пропозиції, а нових тарифних війн вже не буде. А інші експерти прогнозують масовий перетік абонентів, особливо серед корпоративних клієнтів, яким важливо зберігати телефонні номери. «Я очікую, що за перші два роки кількість переносів у України буде невеликим - близько 1%, і буде рости до« норми »(близько 3-4% за рік). Тобто приблизно 500 тис. переносів у рік на перших порах і близько 1-1,5 мільйона на рік після того, як споживач звикає до даного сервісу », - дає приблизну оцінку віце-президент з продажу компанії Telcordia (впроваджувала MNP в США) Томас Кершоу.

Що стосується можливостей перенесення номера у фіксованих мережах, то, за словами Пащука, організувати цю послугу буде не просто. «Укртелеком» як найбільший провідний оператор досі обслуговує багато нецифрових станцій, які не підтримують нововведення. За інформацією ця проблема привернула до себе увагу НКРЗ, яка підготувала запит держоператору з проханням надати інформацію про ступінь готовності мережі до MNP.

«Навіть коли ми закуповували сучасні АТС, керовані за допомогою програмного забезпечення, ми не ставили перед постачальниками обов'язкових вимог про підтримку послуги перенесення номера. Адже цієї послуги у нас не існувало. Тепер ми повинні будемо знову звернутися до виробників обладнання за консультаціями і можливо закупити додатковий софт », - заявив директор філії об'єднаних продажів" Укртелекому "Ігор Сиротенко. За його словами, зараз в мережі компанії працює більше 6-ти тисяч АТС, більше половини з них - цифрові. Тому, очевидно, що «Укртелекому» складніше всіх підготуватися до роботи за новими правилами. Але відмовитися від впровадження послуги компанія не зможе, адже в законі прописані однакові вимоги для всіх типів мереж.

Вконтакте
Pinterest