Абонплата та обов'язкові поповнення можуть повернутися в «нульові» тарифи

admin Новини зв'язку

Абонплата та обов'язкові поповнення можуть повернутися в «нульові» тарифиПідвищення тарифів на мобільний зв'язок в Україні досить закономірно і не критично. Таку думку висловила глава департаменту з телекомунікацій аналітичної компанії GFK Ukraine Надія Тарасенко.

За її словами, в Україні як і раніше найнижча вартість хвилини в регіоні, тому останні зміни навряд чи істотно вплинуть на абонентські бази операторів. Відносно причин для підвищення тарифів, Тарасенко відзначає, що ринок мобільного голосового зв'язку досяг точки насичення. Це, природно, відбивається на уповільненні темпів приросту абонентських баз операторів.

«Оператори вичерпали традиційні джерела зростання ARPU, а без 3G-ліцензій розраховувати на істотне зростання доходів від надання додаткових послуг не доводиться», - вважає Тарасенко.

Вона припускає, що для МТС недавнє підвищення цін пов'язане з необхідністю компенсувати втрати доходу від скасування умови поповнення для безкоштовних дзвінків усередині мережі.

«Можливим наступним кроком може бути або введення абонплати, або повернення умови поповнення», - вважає Тарасенко.

Вона також додає, що хоча інфляція зараз і не особливо помітна, проте не варто забувати про очікувану девальвації національної валюти. Значна частка витрат операторів - в іноземній валюті, доходи - у національній.

«Оператори продовжують інвестувати в мережу, оскільки доступні тарифи як на голосовий зв'язок (особливо внутрісеть), так і на data, стимулюють споживання. Також зростають і витрати на оплату праці. Природно це впливає на рентабельність», - вважає Надія Тарасенко.