Бездротові мережі Google збільшать кількість інтернет-користувачів на мільярд

admin Новини зв'язку

Бездротові мережі Google збільшать кількість інтернет-користувачів на мільярдКомпанія Google розробляє масштабний проект із забезпечення населення країн, що розвиваються доступом в Інтернет.

Нагадаємо, що Google вже надає послуги доступу в Інтернет в Сполучених Штатах. Запущена в 2012 році волоконно-оптична мережа Google Fiber забезпечує теоретичну пропускну здатність в 1 Гбіт/с. Це приблизно в 100 разів перевищує швидкість передачі даних в сучасних широкосмугових мережах США.

У регіонах, що розвиваються, як повідомляється, Google має намір поставити на бездротові мережі. Передбачається, що цей сервіс буде розвиватися в Південній Африці, Кенії, Південно-Східної Азії та ін Веб-корпорація має намір співпрацювати з місцевими телекомунікаційними компаніями та постачальниками обладнання, а також готує бізнес-моделі для підтримки бездротових мереж та їх монетизації.

В окремих випадках Google розраховує на частоти, відведені під телевізійне мовлення, що, зрозуміло, можливо лише при отриманні відповідних дозволів від наглядових органів і урядів. Крім того, компанія розглядає можливість створення супутникових мереж.

Для передачі сигналів на площах у сотні квадратних кілометрів можуть використовуватися повітряні кулі чи малі дирижаблі. Однак для цього будуть потрібні частоти, відмінні від тих, що задіяні у ТВ-мовленні. У будь-якому випадку для кожного окремо взятого регіону буде розроблятися власна схема надання послуг мережевого доступу.

Відзначається також, що Google збирається створити екосистему бюджетних смартфонів на нових мікропроцесорах. Власники таких пристроїв зможуть взаємодіяти з сервісами YouTube, Google Play і пр.

Кінцева мета Google - надати доступ у Всесвітню мережу мільярду нових користувачів. Сьогодні в Інтернет виходять приблизно 39% населення Землі. Тобто аудиторія Всесвітньої мережі сягає майже 2,77 млрд осіб. Проникнення «павутини» в розвинених країнах одно 77%, а в таких що розвиваються - тільки 31%.

Зрозуміло, Google переслідує і власні інтереси. Розгортання бездротових мереж в світі, що розвивається дозволить підвищити відвідуваність онлайнових сервісів веб-корпорації, а значить - виручку від реклами. В даний час з $ 50 млрд річного доходу близько 87% Google отримує саме за рахунок відображення рекламних оголошень.

Крім того, поява бездротових інтернет-мереж у регіонах, що розвиваються підстібне зростання кількості мобільних веб-користувачів, що працюють зі смартфонами і планшетами. А це забезпечить подальше зміцнення позицій і без того найпоширенішої мобільної операційної системи Android, яку просуває Google. До слова, у першому кварталі 2013 року, за даними Gartner, по всьому світу було продано приблизно 210,0 млн комунікаторів, майже три чверті з яких функціонують під управлінням Android. У сегменті планшетів частка Android дорівнює 43%.

Так чи інакше, Google вже веде переговори з регуляторами в Кенії і Південній Африці про розгортання нових бездротових мереж. При цьому від коментарів веб-корпорація поки відмовляється.

Вконтакте
Pinterest