Британський стартап робить ставку на «білі» частоти

admin Новини зв'язку

Британський стартап робить ставку на «білі» частотиБританський стартап Neul, створений якимись експертами, випустив радіостанції для роботи на вільних частотах, не звертаючи уваги на те, що у всіх країнах це поки заборонено.

Фірма була створена в минулому році і з тих пір тільки й говорила, що про протоколи і стандарти «білого» радіозв'язку, тобто зв'язку на телевізійному діапазоні частот, не що використовується локально. Сьогодні компанія вже має реальний комплект на продаж і пропонує організаціям швидкість з'єднання до 16 Мб/с (з відстанню вона відчутно падає).

Спочатку, правда, треба отримати експериментальну ліцензію, а з цим проблем виникнути не повинно. Neul повідомляє, що Управління у справах радіо, телебачення та підприємств зв'язку (Ofcom) вже розглядає заявки: ймовірно, не обійшлося без особистих зв'язків. А всього через пару років «білими частотами» у Великобританії можна буде користуватися безкоштовно.

Це як сьогоднішня частота 2,4 ГГц, на якій працюють радіоняні, пульти дистанційного керування дверима гаража та ін. Просто треба буде звірятися з онлайновою базою даних про зайняті частоти.

Neul вважає, що для уникнення непорозумінь слід ввести стандартний протокол для «білих» частот. Наприклад, більшість пристроїв на частоті 2,4 ГГц користується стандартами Bluetooth і Wi-Fi. Пропонований стандарт Weightless («Невагомий») запрацює в найближчі кілька тижнів, а на кінець вересня запланована спеціальна конференція для його обговорення: тоді й побачимо, чи потрібен він комусь.

Прогнози щодо вбудованих мережевих пристроїв видаються найрізноманітніші. Більшість згодна з тим, що в найближчу пару десятиліть їх кількість досягне 50 млрд. У Neul підрахували, що всього за ₤ 50 млн можна буде встановити Weightless-передавачі в підвалі кожного британського будинку. Але це майбутнє. А сьогодні компанія пропонує лише робочу базову станцію з декількома приймачами розміру А4 для експериментів.

Вконтакте
Pinterest