CDMA-оператори поки не готові розвивати мобільний інтернет

admin Новини зв'язку

CDMA-оператори поки не готові розвивати мобільний інтернетУкраїнські CDMA-оператори поки не поспішають вкладати в свої мережі інвестиції для розвитку мобільного інтернету нового покоління (технологія CDMA EVDO Rev B/B+). Про це заявили представники двох CDMA-операторів.

«Справа в тому, що щоб зробити модернізацію, потрібні додаткові мільйонні інвестиції. Але ми поки думаємо над їх доцільністю. Люди стали більш ощадливими і навряд чи будуть купувати нові і більш дорогі Rev.B модеми, щоб отримати трохи більшу швидкість в мережі», - заявив гендиректор «Телесистем України» PEOPLEnet Михайло Пайкін.

За його словами, компанія запропонувала своєму постачальнику обладнання Huawei заплатити за модернізацію мережі з умовою, що китайська компанія буде поставляти Rev.B модеми за ціною Rev.A модемів (тобто в півтора-два рази дешевше). Але китайці на це нібито поки не пішли. За інформацією учасників ринку вартість Rev.B модемів поки ще велика. Постачальники відпускають пристрої продавцям по $ 50-100.

В ITC (TM CDMA Ukraine) склалася схожа ситуація. В кінці осені пішли чутки про те, що цей оператор розглядає будівництво мережі наступного покоління (4G) - Long Term Evolution (LTE). Але все виявилося не так однозначно.

«Головний« мінус »LTE-мережі в тому, що ми не зможемо туди перевести абонентів зі своєї старої мережі. Тому наша компанія розглядає Revision B як логічне продовження Rev A (технологія яку PEOPLEnet і ITC використовують зараз). Але для будь-якої виниклої технології потрібні інвестиції, а з ними ситуація поки не визначена», - заявив директор компанії Борис Данилов.

«Компанії, які зараз запускають Revision B, повинні розуміти, що ця технологія в Україну стане затребуваною лише через рік-два», - додав Данилов.

Вконтакте
Pinterest