Депутати прописали принцип відключення «сірих» телефонів

admin Новини зв'язку

Депутати прописали принцип відключення «сірих» телефонівНародними депутатами Юрієм Мороко і Віталієм Коржем у Верховній Раді був зареєстрований законопроект, який передбачає внесення змін до закону «Про телекомунікації» щодо використання в стільникових мережах пристроїв, законність ввезення яких не підтверджена, про це повідомляє IT-TEHNOLOG.COM

Текст документа вчора ввечері ще не був опублікований. Але як розповів Юрій Мороко, в ньому прописаний принцип обов'язкового відключення мобільних телефонів, IMEI-коди яких не потрапили в білий список пристроїв.

Юрій Мороко припускає, що у законопроекту буде швидка доля - за його очікуванням, через Верховну Раду він пройде протягом 2-3 місяців. «Коли зміни до закону набудуть чинності, оператори зобов'язані будуть повідомляти абонентів, коди телефонів яких не потрапили в білий список, про необхідність їх легалізації. Якщо цього не відбудеться, оператор зобов'язаний буде відключати такі пристрої», - сказав депутат.

За його словами, у абонентів в такому випадку є єдиний вихід: звернутися до продавця, який продав «сірий» товар і постаратися повернути його. «Під час підготовки законопроекту ми підрахували, що таких пристроїв не виявиться багато - близько 100-150 тис. До того ж відключення не торкнеться телефонів, які були зареєстровані операторами в базі до вступу законопроекту в силу», - зазначає він.

Відзначимо, що останнім часом більшу частину телефонів в Україну завозять легально. На сірий імпорт, за минулорічними даними НКРЗ, припадає не більше 2-3%. Це приблизно 200-300 тисяч мобілок на рік.

Нагадаємо, що база даних IMEI (міжнародний ідентифікатор мобільного телефону, що складаються з 15 цифр) була сформована «Укрчастотнаглядом» ще в 2009 році. У 2011 році в ній налічувалося майже 103 млн. кодів, з яких 95500000 - ідентифікаційні номери «білих» пристроїв.

Вконтакте
Pinterest