Дослідження: 42% українців підключені до домашнього інтернету

admin Новини зв'язку

Дослідження: 42% українців підключені до домашнього інтернетуGfK Ukraine опублікував на своєму офіційному сайті результати регулярного дослідження ринку телекомунікаційних послуг.

Станом на перший квартал 2013 року 42% українців старше 16 років мали доступ до широкосмугового провідного інтернету вдома. Цей показник виріс на 9 п.п. в порівнянні з аналогічним періодом 2012 року. Протягом року стрімко приєднувалось до мережі населення вікової групи 40-49 років, для якої рівень проникнення виріс на 15 п.п. і досяг 48%. Великі темпи зростання були зафіксовані в містах з населенням 51-100 тис, де рівень домашнього підключення склав 47% населення.

Одночасно українці стали більше витрачати на домашній інтернет. На початку 2013 року середні витрати склали 82 грн на місяць. У минулому році користувачі платили за цю послугу дещо менше - 79 грн. Тоді ж майже кожен другий абонент щомісяця платив абонплату в 75 грн. У першому кварталі 2013 року частка таких користувачів зменшилася до 45%. При цьому на 10 п.п. збільшилася частка тих, хто щомісяця купують дану послугу за 100 грн. Так, на початку 2013 року, таких абонентів налічувалося 34%. Високі витрати на доступ до інтернету спостерігаються в Києві - в середньому 91 грн на місяць.

За даними опитування, дещо збільшилася частка інтернет-користувачів, які протягом тижня проводять в мережі до 5 годин для особистих, не пов'язаних з роботою цілей (з 38% до 43%). Найпопулярнішими причинами користування інтернетом серед українців залишаються соціальні мережі. Частка таких користувачів в першому кварталі 2013 року зросла до 63%, що на 11 п.п. вище торішніх показників.

Також протягом року зросла популярність таких послуг як інтернет-телефонія (Skype і т.д.) і системи швидких повідомлень. У першому кварталі 2013 року майже кожен третій інтернет-користувач користувався телефонією (для порівняння, на початку минулого року це був лише кожен п'ятий). Щодо інтернет-месенджерів, то частка користувачів цієї послуги досягла 22% у першому кварталі 2013 року порівняно з 16% в аналогічному періоді минулого року.

Вконтакте
Pinterest