Євросоюз прискорює створення технології зв'язку 5G

admin Новини зв'язку

Євросоюз прискорює створення технології зв'язку 5GВіце-президент Європейської комісії Нелі Крус оголосила про виділення € 50 млн на дослідження, що стосуються мобільного зв'язку п'ятого покоління (5G).

Головна мета ініціативи - виробити необхідну базу для розгортання 5G-сервісів в Європі до 2020 року. Передбачається, що це дозволить Євросоюзу значно зміцнити позиції або навіть вийти в лідери на глобальному мобільному ринку. Пані Крус поскаржилася на не дуже райдужний стан справ: так, в 17 з 27 країн - членів Євросоюзу досі не введені в експлуатацію мережі 4G.

Гранти виділятимуться науковим організаціям і дослідникам, що займаються технологіями комунікацій. Наприклад, учасники проекту METIS (Mobile and wireless communications Enablers for the Twenty-twenty Information Society) вже отримали € 16 млн.

5G поки не є офіційним терміном, використовуваним в конкретних специфікаціях або офіційних документах телекомунікаційних компаній або органів стандартизації. Очевидно, що при розробці технологій для нових мобільних мереж одними з головних напрямків стануть збільшення пропускної спроможності, радіусу покриття і зниження енергоспоживання.

Вконтакте
Pinterest