ІнАУ пояснила технологію SMS-розсилки нібито від особи операторів

admin Новини зв'язку

ІнАУ пояснила технологію SMS-розсилки нібито від особи операторівУ зв'язку з широким поширенням останнім часом протиправної практики використання так званих кетчерів (IMEI-загарбників), які дозволяють перемикати на себе обмін мобільного телефону з GSM-мережею без відома мобільного оператора ІнАУ виступила із зверненням до абонентів мобільного зв'язку.

Як пояснює ІнАУ, система перехоплення в радіусі своєї дії працює непомітно для абонента і оператора і в змозі самостійно направити на мобільний SMS-повідомлення без залучення мережі оператора. В якості телефону відправника може бути підставлений будь-який номер. А якщо в зону дії кетчера потрапив сучасний смартфон, то система перехоплення може отримати повний доступ до інформації, яка на ньому міститься (включаючи адресну книгу й електронну переписку).

Якщо ви отримали SMS-повідомлення від неіснуючих абонентів (наприклад, з рекламою магазину, поруч з яким ви перебуваєте, або вас лякають відповідальністю за участь у мирних акціях ), знайте - це працюють злочинці з використанням кетчера - підкреслює асоціація.

Використання кетчера є незаконним і тягне за собою кримінальну відповідальність за ст. 361 Кримінального кодексу - незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж. ІнАУ закликає абонентів звертатися з відповідною заявою до правоохоронних органів або до оператора.

ІнАУ також підкреслює, що оператор не має відношення до передачі незаконних SMS-повідомлень, проте має технічну можливість для майже повного блокування дії кетчера.

А щоб забезпечити неможливість незаконного доступу до інформації з вашого телефону, у відповідальних випадках не користуйтеся смартфонами, особливо на платформі Android: вони найбільш уразливі до дії кетчера - резюмує Інтернет асоціація.

Нагадаємо, 21 січня абоненти трьох найбільших українських операторів, що знаходяться поблизу вулиці Грушевського в Києві, отримали SMS-повідомлення з текстом: Шановний абонент, ви зареєстровані як учасник масових заворушень. МТС, Київстар та life :) спростували причетність до SMS-розсилки і заявили, що подібні повідомлення могли розсилатися за допомогою піратських базових станцій.

Вконтакте
Pinterest