Кількість контрактів на мобільний зв'язок досягла 6 млрд

admin Новини зв'язку

Кількість контрактів на мобільний зв'язок досягла 6 млрдЗа даними Міжнародного союзу електрозв'язку, розповсюдження інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) продовжує збільшуватися у всьому світі, чому сприяє зниження цін на послуги телефонії і широкосмугового доступу в Інтернет.

За оцінками, на кінець 2011 року загальносвітова кількість контрактів на мобільний зв'язок досягла 6 млрд. Іншими словами, на кожні 100 чоловік доводилося в середньому 86 абонентських договорів. Близько мільярда контрактів на послуги мобільного зв'язку укладено в Китаї, приблизно стільки ж - в Індії.

Головним передовиком з розвитку ІКТ є Корея. Далі йдуть Швеція, Данія, Ісландія і Фінляндія.

Найвищі темпи зростання попиту на ІКТ-послуги спостерігаються в сегменті рухомого широкосмугового зв'язку: 40% у глобальному масштабі і 78% - в країнах, що розвиваються. У світі зараз вдвічі більше контрактів на рухомий широкосмуговий зв'язок, ніж на фіксований.

Вартість послуг на базі ІКТ з 2008 по 2011 рік скоротилася на 30%, причому найбільше зниження припадає на послуги фіксованого широкосмугового доступу в Інтернет, де середні розцінки впали на 75%.

Відзначається також, що сектор ІКТ став однією з найважливіших складових економічного розвитку. У 2010 році загальносвітові доходи від послуг електрозв'язку досягли $ 1,5 трлн, що відповідає 2,4% від світового обсягу валового внутрішнього продукту (ВВП).