«ММДС Україна» хоче запустити 4G в консорціумі мобільщиків

admin Новини зв'язку

«ММДС Україна» хоче запустити 4G в консорціумі мобільщиківТелекомунікаційна компанія «ММДС Україна» (ексклюзивно володіє ліцензією на частоти в діапазоні 2,5-2,7 ГГц під стандарт LTE) ініціює переговори з усіма GSM-операторами про спільне будівництво і використанні мережі четвертого покоління зв'язку (4G). Про це повідомило джерело, близьке до компанії.

Одним з ключових акціонерів «ММДС Україна» є СКМ (Ріната Ахметова).

Співрозмовник редакції зазначив, що мова йде про декілька можливих варіантів співпраці. Перший - будівництво мережі своїми силами і здача а оренду мобільщикам. Другий - залучення до проекту одного-двох операторів-партнерів, поява консорціуму з пайовою участю та створення 4G мережі на базі вже наявної інфраструктури мобільщиків.

Другий варіант, за словами джерела, є найбільш економічно виправданим. Витрати на проект в такому випадку скорочуються до декількох сотень мільйонів доларів. Якщо ж будувати загальнонаціональну мережу з нуля, то, як каже співрозмовник, на національне покриття доведеться витратити близько $ 0,5 млрд

Голова Національної комісії з питань регулювання зв'язку та інформатизації Петро Яцук заявив, що використовувати діапазон 2,5-2,7 ГГц під LTE є економічно не доцільним.

Вконтакте
Pinterest