Мобільні мережі 5G: базові станції в будинках і автомобілях

admin Новини зв'язку

Мобільні мережі 5G: базові станції в будинках і автомобіляхЩе далеко не у всіх великих містах розгорнуті мережі четвертого покоління LTE, а телекомунікаційні компанії вже щосили будують плани щодо сервісів п'ятого покоління (5G). Наприклад, японська NTT DoCoMo вважає, що запуск таких мереж стане можливий в 2020 році:порівняно з LTE вони забезпечать сторазове збільшення швидкості передачі даних і тисячократне зростання пропускної здатності.

Дослідники з Технічного університету Чалмерса ( Швеція ) розповіли, які інфраструктурні зміни можуть знадобитися при впровадженні 5G -технологій.

Для початку трохи статистики. У 2012 році кількість стільникових абонентів - власників смартфонів становило 1,2 млрд. До 2018-го їх число, за прогнозами, зросте до 4,5 млрд. Мобільний трафік в період між першими кварталами 2012-го і 2013-го збільшився вдвічі, а до кінця 2018-го підскочить ще в 12 разів.

Зрозуміло, що зростання кількості мобільних пристроїв з веб-підключенням призведе до різкого підвищення навантаження на канали передачі даних і породить потребу в збільшенні швидкості. Рішенням проблеми якраз і повинні стати мережі 5G.

Дослідники виділяють п'ять основних напрямків у сценарії розвитку систем зв'язку наступного покоління. Це багаторазове збільшення швидкості в порівнянні з 4G/LTE, можливість надання якісних послуг навіть у найбільш густонаселених районах, підтримання стабільного зв'язку з великою кількістю пристроїв з веб-підключенням, високу якість сервісів для кінцевих користувачів і мінімальні затримки.

На початку року Єврокомісія виділила € 50 млн на дослідження, що стосуються мобільного зв'язку п'ятого покоління. Гранти надаються науковим організаціям і вченим, що займаються технологіями комунікацій. Наприклад, учасники проекту METIS ( Mobile and wireless communications Enablers for the Twenty - twenty Information Society ), в якому задіяний Технічний університет Чалмерса, отримали € 16 млн.

У METIS вже визначені основні вимоги, яким повинні задовольняти 5G - мережі :

Одним із пропонованих способів вирішення означених проблем називається установка невеликих малопотужних базових станцій у будинках, на ліхтарях вуличного освітлення і навіть на автомобілях і громадському транспорті. Це дозволить скоротити відстань між передавачем інформації та кінцевим користувачем і, отже, підвищить ефективність роботи основних базових станцій і збільшить швидкість передачі даних.

Крім того, ущільнення інфраструктури базових станцій зменшить інтенсивність випромінювання і поліпшить енергетичну ефективність усіх без винятку пристроїв за рахунок зниження потужності сигналу.

По суті, говорять дослідники, мережі п'ятого покоління створять основу для інтелектуального співтовариства, в якому люди і пристрої зможуть обмінюватися даними в будь-якому місці і в будь-який час.

Вконтакте
Pinterest