Мобільщики не хочуть відмовлятися від «нульових тарифів»

admin Новини зв'язку

Мобільщики не хочуть відмовлятися від «нульових тарифів»Мобільні оператори не згодні з позицією Національної комісії з питань регулювання зв'язку про скасування внутрішньомережевих безлімітних тарифів.

Про це заявили представники найбільших мобільних операторів України.

«Запитайте у абонентів, чи шкодить це ринку. Ми впевнені, що відповідь буде негативна. І те, що збирається зробити НКРЗ, суперечить, насамперед, інтересам абонентів», - заявив директор зі стратегічного управління і контролю «МТС Україна» Олег Проживальський.

«Ми вважаємо, що цінові пропозиції операторів не спрямовані на замикання абонентів всередині своєї мережі - прикладом можуть служити багато пропозицій c низькими розцінками на зовнішню мережу», - заявили в «Київстарі».

Зазначимо, що Регулятор вважає, що оператори обманюють абонентів в рекламі. Адже насправді нульові тарифи не безкоштовні. Щомісяця в будь-якому випадку потрібно поповнювати рахунок.

«На ринку немає «нульових» тарифів, але чомусь мобільні оператори їх рекламують. Ми розібралися в цьому питанні. Забороняти маркетинговий хід ми не маємо право. Але ми маємо право заборонити обманювати споживачів», - заявив голова НКРЗ Петро Яцук.

Крім того, комісія дорікає стільниковим компаніям в тому, що вони замкнули усередині мереж більшу частину голосового трафіку. І тепер абонентам доводиться використовувати по кілька сім-карт що зменшує можливість прослуховування мобільного телефону.

У річному звіті регулятора наголошується, що обсяг внутрішньомережевого трафіку в 2011 році збільшився на 12,9% і склав 148 700 000 000 хвилин (близько 94% від усього обсягу вихідних дзвінків).

«Така ситуація не сприяє розвитку галузі та не стимулює ефективну конкуренцію між операторами, так як дзвінки на інші мережі обмежені за рахунок їх високої вартості», - наголошується в звіті НКРЗ.