МТС не буде лякати "нелегалів", поки не отримає право відключати їх мобілки

admin Новини зв'язку

МТС не буде лякати "нелегалів", поки не отримає право відключати їх мобілкиМобільний оператор «МТС-Україна» розпочне інформувати абонентів про наявність або відсутність коду ІМЕІ їх телефонів в базі тільки після того, як отримає право відключати «сірі» термінали. Про це повідомив директор з корпоративного управління і контролю «МТС Україна» Олег Проживальський.

За його словами, технічно компанія готова до відключень, але за законом не може цього робити.

«Ось якщо буде прийнятий такий закон, то ми зможемо почати попереджати про це абонентів і через три місяці проводити відключення« сірих» терміналів. Але, повторюся, тільки після вступу в силу відповідного законопроекту», - заявив директор з корпоративного управління і контролю «МТС Україна» Олег Проживальський.

Нагадаємо, що про можливе відключення абонентів не інформують також «Астеліт» (ТМ life :) і «Київстар», які, як і МТС, очікують внесення змін до закону.

У той же час, в Українському державному центрі радіочастот вважають, що, незважаючи на відсутність можливості відключити «нелегалів», мобільщики все одно повинні інформувати абонентів.

«Зараз такі апарати поки не відключають. Але оператор повинен поставити власника телефону до відома про те, що його трубка може бути відключена, як тільки система IMEI-кодів запрацює на повну», - заявляв раніше начальник УДЦР Павло Слободянюк.

Згідно початкової концепції бази IMEI, абоненти можуть перевірити «легальність» телефону як на сайті УДЦР, так і за допомогою відправки SMS на короткий номер 307 з кодом ІМЕІ свого апарату.

У відповідь на відправлене повідомлення абоненту повинно прийти повідомлення від оператора про те, чи знаходиться ІМЕІ в базі (тобто «білому списку»). При цьому для абонентам таке SMS безкоштовно, за його відправку платить сам оператор.

Вконтакте
Pinterest